taiji-corella
taiji-corella
MEN
 
Bejelentkezs
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Elfelejtettem a jelszt
 
Diksa
Diksa : Heti webcast magyarzatok 6

Heti webcast magyarzatok 6

  2013.06.12. 18:37

Frisstve jlius 29

  • 1. Az rzkszervekrl
  • 2. A Felbredett msokkal trdik
  • 3. A Felbredett hasznlja a tudst
  • 4. Az ellenllsrl (nagyon fontos!)

 


.

A Felbredett az rzkszervek ltal irnytott.

A nem felbredett irnytja az rzkszerveket.

 

t rzkszervvel rendelkeznk, melyet panchendriyanak neveznk. Ez a lts, a halls, az rints, a szagls s az zlels. Ezeken a csatornkon keresztl rzkeljk az letet. A klvilg ezen az t rzkszerven keresztl lp be a bels vilgba.

Majd a belvilgban a feldolgozs sorn egyfajta kvetkeztets jn ltre. Br gy rzed, mintha az sszes rzkszerved egyszerre mkdne, valjban egyszerre csak egy rzkszerved rzkeled. Ha lelasstannk ezt a folyamatot, akkor lthatnd, hogy csakis egy rzkszerv aktv egy bizonyos idben.

Pldul, mikzben figyeled a beszdemet, ott csakis a figyels trtnik. A pillanat tredkben hallasz is, majd azt is rzed, hogy hvs a leveg krltted.

Mindez nagyon gyorsan trtnik, ezrt azt az illzit adja, mintha az sszes rzkszerveddel egy idben rzkelnl.

Mivel elmd is van, az elme folyamatosan kzbeavatkozik. Kommentl, elmondja, hogy mi az, vagy hogy van az. Mondjuk, ha egy dobozt nzel, az elme mondja, hogy „ez zld”, „paprbl van”, „mang van benne”, „ez a mang rett/retlen/j illat”.

Rengeteg ehhez hasonl rkezik szntelen az elmdbl. Folyamatos a tudsts, s ez nem hagyja, hogy teljessggel megtapasztald azt, amit pp tapasztalsz. Mindez megzavarja az t rzkszervet, ami azt jelenti, hogy a tapasztals befejezetlen marad.

A tapasztals hinyossga a szenveds. Teht mivel az rzkszervek nincsenek megtapasztalva teljesen, ezrt abban a tapasztalsban a beteljesls hinya tallhat.

Amikor mangt eszel, nem vagy kpes teljessggel lvezni a mang evst, mert a mangn gondolkodsz, vagy arra gondolsz, hogy enned kell mg egyet, ha ezzel vgeztl, vagy hogy adnod kell egyet valakinek, stb.

A mangrl szl magyarzat nem engedi, hogy teljesen megtapasztald az lmnyt. Teht az lmny nem teljes. Az elme irnyt tged.

Mivel a nem felbredett egynt az elme irnytja, ezrt megprblja az rzkszerveket irnytani. Egyben akarja tartani azokat. Tapasztalni akar, igyekszik, hogy tapasztaljon, de az elme kzbelp.

Az elmrl val lekapcsoldsnak meg kell trtnnie. Amikor ez megtrtnik, akkor tapasztalsz teljesen. Ekkor mondjuk azt, hogy felbredett vagy.

A felbredett egyn folyamatosan az rzkszervek terletn l. Kpes tapasztalni, s brmi is az, teljessggel tapasztal. Nincs zavars jelen. Amikor egy madarat nz, teljessggel nzi azt. Nem zavarja meg azt magyarzat. Csak a madr van ott.

Amikor filmet nz, teljesen elmerl a filmben. Egyltaln nem lp be az elme, teljesen megtapasztalja.

Amikor megkrdeztk Buddht: „Mit csinlsz?” Azt mondta: „Mandarint eszem.” Amikor mandarint evett, akkor csak a mandarint ette. Nem volt ott semmi ms, csak a mandarin.

Teht, amikor a tapasztals teljes, akkor mondja azt Sri Bhagavan: „A tapasztals, a tapasztal s a tapasztalt eggy vlik. Felbredett vagy.” Az rzkszervek irnytjk a felbredett egynt.

A nem felbredett egyn llandan irnytja az rzkszerveket. Az elme beavatkozik, vagy folyamatosan irnytani prbl. Az irnytsra val trekvs a kzdelem.

Amikor egy nagyon kellemes illatot tapasztal, akkor meg akarja tartani azt a tapasztalst. De nem kpes r, mert az elme kzbelp. Majd az elme prblja megtartani a tapasztalst, s t is akarja vinni a jvbe azt.

Elveszti a jelent, mivel prblja tvinni a jvbe. Amikor ez trtnik, szenveds jn ltre. A nem felbredett egyn sosincs a jelenben. Mindig a jvben vagy a mltban van.

Amikor a jvben vagy a mltban vagy, elveszted a tapasztalst. A mltban lsz, ami mr elmlt, halott, vagy pedig a jvben lsz, ami mg meg sem szletett. Mindkett valtlan.

Csakis a jelen pillanat a vals. Ez az igazi. Nincs semmi ms. Ha megprblsz emlkezni valamire, vagy ha elvrod, hogy hallj valamit, mikzben hallgatsz, vagy elvrod, hogy valami trtnjen, elmozdulsz a jelentl. Eltvolodsz a tapasztalstl, s gy elmozdulsz a valsgtl.

Az igazsg az, ami pp ott van. Ami elmlt, az elmlt. Nem ltezik tbb. Ehhez hasonlan, ami trtnni fog, az ismeretlen. Nem ltezik a jv, amg te a jelenben vagy.

Krlek, ne feledd, hogy mindez csakis a bels vilgunkra vonatkozik! m ez nem vonatkozik a funkcionlis tervezshez, mely szksges a kls vilgban.

Ha Delhibe kell utaznod holnap, jegyet kell foglalnod. Kszlnd kell az utazsra, ksznek kell lenned minden esetlegesen felmerl problmra, mint pldul a jrat vagy a taxi ksse.

A klvilgban tevkenykedned kell, el kell vgezned dolgokat. Mi nem ezekrl beszlnk. Mi csakis a bels tervezsekrl beszlnk, s arrl, hogy az leted nem a jelenben led.

Ha fkuszlsz, s elmlkedsz ezen, mg tbb tisztnltsra teszel szert. Ezrt mondja azt Sri Bhagavan: „A Felbredett az rzkszervek ltal irnytott. A nem felbredett irnytja az rzkszerveket.”

Ha nem vagy felbredett, csak keress pldkat arra, amikor irnytod az rzkszerveket!

Ha felbredett vagy, alkalmazd a tantst, s figyeld meg, ahogy az rzkszervek irnytanak tged! A te estedben csak egy rzkszerv fog mkdni egy idben, mivel az rzkszervek szt vannak vlasztdva.

Amikor te csak tapasztalsz, az elme kzbelpse nlkl, az egy rm. Amikor nzel valamit, te csak nzed azt. Majd hirtelen eszedbe juthat, hogy van egy munka, amit meg kell csinlnod, s teljessggel nekiltsz. Rengeteg rm van a munkban.

Buddha azt mondja: „A ltsban csak a lts van. A hallsban csak a halls van, s a gondolkodsban csak a gondolkods van.” gy tapasztalt Buddha. Csakis egy dolog volt ott egyszerre. Amikor a heti webcast sorn befogadod a Deeksht Sri Bhagavantl, megtrtnhet veled ez.

Az agyban egy vltozs megy vgbe, az elme szt fog kapcsoldni, vagy levlasztdik. Az rzkszervek sztvlasztdnak. Amikor ez megtrtnik, elkezd egyszerre csak egy rzkszerv mkdni. Megszabadulsz az elmtl, mivel az elmt az rzkszervi koordinci hozza ltre.

Mi trtnik egy rszeg emberrel? Az rzkszervei sztvlasztdnak, az „n”-je eltnik, s rmt tapasztal. Sajnos ez csak rvid ideig tart, az „n” visszatr, s mg tbb szenvedse lesz.

A felbredssel ez nagyon ms. Isteni kzbeavatkozs trtnik, s a Kegyelem ltal az llapot lland. A Felbredst adja meg Bhagavan az embereknek. A Deekshn keresztl megtapasztalhatod ezt az llapotot, s minl tbbet fogadsz, annl erteljesebb vlik.

A webcast sorn Bhagavan Deeksht kzvett neked, te csak fogadd be! Imdkozhatsz: „Krlek, vlaszd szt az rzkszerveimet, legyek teljessggel az rzkszervek ltal irnytott, s ne irnytsam az rzkszerveket tbb!” Vagy: „Krlek, bressz fel engem, s vigyl egyre magasabb tudatossgi szintekre!” Majd csak fogadd a Deeksht a webcast alatt!

Az albbi linken meghallgathatod a heti tantst Bhagavan hangjn:

http://www.onenessuniversity.org/index.php/webcasts/weekly-webcast-teachings

 

Fogadd be a tantst, s maradj ebben az llapotban egy ideig!

***

 

A tantshoz kapcsold tovbbi Egysg anyagok:

Sri Bhagavan webcast – Nmetorszg, 2013. mrcius 31.

 

K6: Sri Bhagavan azt mondja: „A felbredett egynnek t kell alakulnia.” Alzatosan krdem Sri Bhagavan, hogy amikor a szemly nincs ott, akkor ki fog talakulni?

Bhagavan: A megfigyel a megfigyelt. A nem felbredett szemlynl elvlasztdik a megfigyel s a megfigyelt. Amikor felbredett vlsz, ez az elklnls megsznik. Felismered, hogy a megfigyel s a megfigyelt egy. Teht, megismtlem: ha a megfigyelt s a megfigyeltet sztvlasztottnak ltod, akkor nem vagy felbredett. Amint felbredett szintre kerlsz, ltod, hogy a megfigyel s a megfigyelt azonos. Errl a vltozsrl beszlnk mi.

 

Sri Bhagavan webcast – 2010. mjus 16.

...Teht, az Egysg lecskkenti a szenveds vagy a fjdalom idtartamt. Ez az egyik dolog. A msik pedig az rzkszervek all val megszabaduls. A kett br hasonl, s egymstl fgg, m mgis kt klnbz dolog.

A szenveds vagy tltet az agy kapacitsval kapcsolatos, mely tartja azt a szenvedst. Az rzkszervek all val megszabaduls az agy reakciidejvel ll sszefggsben. Most az rzkszervek all val megszabadulsrl beszlnk. Amint ez megtrtnik, gy tapasztaljuk a valsgot, ahogy az van.

Jelenleg az rzkszerveket r bejv rzkelsi jel krlbell egy szzad msodperc alatt ri el az agyunk feldolgoz kzpontjt.

Megismtlem: brmilyen rzkelsi bejv jel egy szzad msodperc alatt ri el az agy feldolgoz kzpontjt, s az agynak csak egy tized msodperc szksges ennek a feldolgozshoz. De neknk fl msodpercet vesz ignybe a vlaszads.

Mirt tart ez ennyi ideig? Azrt, mert ebben az idben lp be az elme, s meggtol minket a vlaszadsban.

Teht, amg csak egy tized msodpercet kellene ignybe vennnk a vlaszadshoz, fl msodpercet hasznlunk fel erre. Ennyi idt vesztnk el. Mirt? Azrt, mert az elme kzbelp, s eltorztja a tapasztalst.

Ha lervidtennk a vlaszadst egy tized msodpercre, akkor az elme nem tudna beavatkozni az rzkszervekkel. Az rzkszervek szabadd vlnnak, s a valsgot gy tapasztalnnk meg, ahogy az van.

Teht, amikor a vlaszads ideje lecskken egy tized msodpercre, akkor gy tapasztaljuk meg a valsgot, ahogy az van.

Amikor gy tapasztaljuk a valsgot, ahogy az van, akkor a Mennyorszgban vagyunk. gy jutunk el jra a Paradicsomba.

Mita elkezdtk brlni a tuds gymlcst, ez az egy tized msodperc fl msodpercc alakult, s elvesztettk a Paradicsomot. Ha le tudnnk cskkenteni a vlaszads idejt egy tized msodpercre, visszajuthatnnk a Paradicsomba.

Mennyorszg volna a Fldn. Ez a mi termszetes llapotunk.

 

Rszlet a Mukthi meghatrozsbl:

A Mukthit szmtalan mdon meghatrozhatjuk. Az ltalnos meghatrozsa, melyet adni szoktam r, az az rzkszervek all val megszabaduls. Most, amikor ltsz, nem ltsz az elme beavatkozsa nlkl. Ha kpes vagy az elme beavatkozsa nlkl ltni, az a Mukthi. Ha kpes vagy az elme beavatkozsa nlkl hallani, az a Mukthi. Ugyanez vonatkozik a szaglsra, az rintsre, s mg a gondolkodsra is. A gondolatokat is meg lehet figyelni anlkl, hogy te belekeverednl.

 

***

 

Hasznos kiegszt informcik az elz magyarzathoz:

A webcast utn kapcsold le az sszes lmpt, stttsd be a szobt (amelyet gy is hvhatunk, hogy „Szentsges tr”) s lefekhetsz vagy fellhetsz, tartsd ajkaidat enyhn nyitva, s brmi trtnik: tapasztald azt. Ez legalbb 15 percig tartson.

Nem tudod „megszerezni” azt a tapasztalst, ahogyan egy felbredett tapasztal. Ezt Kegyelem ltal kell megkapnod.

Ha szeretnd, hogy egy imd megvlaszolsra kerljn, akkor elmlkedj az imdon, MIELTT megkapod a webcast deeksht. Kpzeld el 3D-ben az sszes rzkszerveddel, hogy az imd mr beteljeslt. Ismtelheted magadban: „AmmaBhagavan” az imdsg alatt. Ne imdkozz a felbredett deeksha kzvettse alatt, hanem csak fogadd az ldst.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2.

A Felbredett Egyn msokkal trdik.

A nem felbredett nmagval trdik.

Gondolkodj el a tantson egy percre! Miknt trdik a felbredett egyn msokkal, s honnan ered ez? Miknt trdik a nem felbredett magval?

Ki a felbredett szemly? A felbredett egy olyan valaki, akinek nincs „n”-je. Teht nincs bell egy szemly, aki gondolkodik. Mindssze az szmt, hogy mi van krltte. Nincs ott egy „n”, gy nincs az „n”-nek cselekedete sem.

Ami ltezik, az a felttel nlkli szeretetet a szvben. Ezt tapasztalja a felbredett egyn folyamatosan. Kapcsolatban ll a bels njvel. A bels n az a magasabb, szent n, s ez a szeretet.

Ennek a szeretetnek a jellegzetessge vagy termszete az, hogy rezzk a msikat, s trdnk a msikkal. Teht a felbredett egyn gy trdik msokkal.

Ennek a felttel nlkli szeretetnek a msik sajtossga a nagyfok rzkenysg. A felbredett nagyon rzkenyen mindennel kapcsolatban maga krl. rzkeli msok fjdalmt.

Ahogy az egyn egyre magasabb tudatossgi szintekre mozdul, termszetes mdon egyre rzkenyebb vlik msok rzelmeire, s fokozatosan eljut oda, hogy megtapasztalja a msik helyzett, llapott, rzkeli a fjdalmt.

Tegyk fel, hogy egy kutya van a kzelben. Ha a kutynak fjdalma van, a felbredett egyn rzkeli azt a fjdalmat. Ahogy egyre magasabb tudatossgi szintekre kerl, egyre rzkenyebb vlik.

A nem felbredett szemlynek nagyon ers az „n”-je. Mint ahogy azt mr korbban megtanultuk, az „n” a klnll ltezs, az „n vagyok” rzete. Amikor azt rezzk, hogy n vagyok, s a msik szemly is kln ltezik.

Ez az elklnls s megklnbztets akkor jn ltre, amikor klnllnak rzkeled magad s a msikat. Ez termszetes mdon jn ltre az „n” s a klnll ltezs rzete miatt.

Teht, amikor „n” ott vagyok, akkor a legtbbszr magamra gondolok. Mi fog trtnni velem? Mi lesz velem a jvben? Mi lesz majd a testemmel, a hajammal, az arcommal, a szpsgemmel? Minden rlam szl.

Ekkppen aggdik a nem felbredett folyamatosan maga miatt. Ez azrt van, mert az „n” nagyon ersen jelen van.

Nem mondjuk azt, hogy ennek nem kellene gy lennie. Sri Bhagavan azt mondja, hogy nem szabad gy viselkednnk, mintha felbredettek lennnk. Nem szabad gy tenni, mintha nem volna nnk, csak ltnunk kell, hogy igenis ott van az n. Teht gy gondolkodik s aggdik a nem felbredett magval kapcsolatban.

Most vizsgld meg az llapotodat! Mennyit aggdsz magad miatt? Nincs ezzel semmi baj. Ez csak az igazsg. Csak lsd meg, vagy szembeslj vele, s fogadd el ezt az igazsgot!

Nem kell megtlni azt! Csak megllaptjuk az igazsgot, ami az, hogy folyamatosan magunkra gondolunk, s magunk miatt aggdunk.

Termszetesen msokra is gondolunk, pldul azokra, akiket szeretnk. Trdnk velk, j dolgokat ajndkozunk nekik. De vgl az is csak rlunk szl.

Pldul a frj vsrol egy gynyr ruht a felesgnek. Ezt is magrt teszi, hiszen rl s lvezi, hogy adhat valamit. Ha nem tetszene neki a ruha, akkor nem rlne. A sajt maga rme miatt adja azt a ruht. Lthatod, hogy miknt foglalkozik folyamatosan nmagval a nem felbredett.

Mg egy felbredett frj is ajndkozhat ruht a felesgnek szeretetbl. Ha a felesg boldogtalan, akkor a frj a felesge boldogsgval trdik, s nem zavarja meg az a tny, ha a felesg nem kedveli az ajndkt. csakis a felesge boldogsgra fkuszl. Ez egy hzastrsak kztti plda volt.

Kereshetsz tovbbi pldkat brmilyen ms kapcsolatbl. A felbredett ember mindig a msikkal trdik.

Elmlkedj ezen egy darabig, s keress olyan pldkat az letedben, amikor magaddal trdtl!

Ha felbredett vagy, csak figyeld meg a klnbsget a gondolataid kztt, hogy milyenek most, s milyen volt, amikor mg nem voltl felbredett! Lsd meg a tants igazsgt!

Az albbi linken meghallgathatod a heti tantst Sri Bhagavan hangjn:

http://www.onenessuniversity.org/index.php/webcasts/weekly-webcast-teachings

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3.

 A Felbredett hasznlja a tudst.

 A nem felbredettet a tuds hasznlja.

 

The Awakened One makes use of knowledge.

The unawakened one is made use of by knowledge.

 

Mieltt megtartanm az e heti tantsra vonatkoz rszt, szeretnk megosztani veletek valamit. Brmikor, ha rszt veszel a heti Sri Bhagavan webcaston, nagyon fontos, hogy eltte megfrdj, legyl friss, s teremts megfelel lgkrt a laptopod / szmtgped krl az online rszvteled idejre.

A lgkr legyen szentsges, tiszta, nyugodt, bks s nagyon szpsges.  Spiritulis lgkrt kell ltrehoznod, ez nagyon fontos. Amikor szentsgegessg van s tisztasg, illetve amikor ellazult vagy, akkor az lds nagyon erteljes.

Krlek, tartsd ezeket a dolgokat az emlkezetedben! Ez sokat fog segteni. Kpes leszel jobb energikat is megtapasztalni. Az lds meg fogja mutatni szmodra nmagt szpsges esemnyek formjban.

Ha szeretnd, meggyjthatsz egy mcsest, vagy gyertyt, esetleg fstlt. Csinlhatsz brmit, amitl jl rzed magad. Ha mcseseket / gyertyt gyjtasz, fontos, hogy pratlan szmt gyjtsl, pldul 1 mcsest, 3 mcsest, 5 mcsest, 7 mcsest, stb. Ha pedig fstlt gyjtasz, akkor annak pros szmnak kell lennie, teht 2-nek, 4-nek, 6-nak, vagy 8-nak, stb.

A heti Sri Bhagavan tants „A Felbredett hasznlja a tudst. A nem felbredettet a tuds hasznlja.” Hogyan kell ezt a tantst rtelmezni?

Pldul, amikor frdesz, akkor hasznlsz szappant, majd frds utn ott hagyod azt.  Frds utn mr nem hurcolod magaddal a szappant. A szappan csak arra val, hogy a frds alatt hasznld, s utna ott marad a helyn, nem viszed mindenfel magaddal, amerre csak jrsz.

Ugyangy, nagyon sok tudst szerzel. Knyveket olvasol, felmsz az Internetre. Tudsra teszel szert klnfle forrsokbl, mint pldul: rokonoktl, bartoktl, tanroktl, fnkktl, munkatrsaktl, azoktl, akik al vannak rendelve neked, munksoktl s a tvbl. Nagyon sok tudst szerzel, amit az elmdben cipelsz, s ott tartod. A tuds ott troldik el.

Mindig cipeled magaddal a tudst, s ilyenkor az trtnik, hogy legtbbszr a tuds hasznl tged.

Mondjuk elolvastl egy knyvet, amiben azt olvastad, hogy nem szabad halogatnod. Ez a bizonyos tants: tuds formjban mindig veled marad. „Nem szabad halogatnod!” Az elmdben tartod azt, s kveted.

Nha halogatnod kell. Ez egy kvetelmny. De mert nem szabadultl meg attl a tudstl, gy az hasznlni fog tged, s azt mondja: „Ne halogass!”

s mg ha kvetelmny is az, hogy nha igenis halogass, klnben bajba kerlhetsz: nem fogod tudni megrteni mindezt, amiatt az alapelv miatt, hogy az a tuds, annak a tudsnak a koncepcija nagyon ers s irnyt tged. Te nem tudod irnytani azt a tudst.

Pldul, van egy szemly, aki egy nagyon j kvet, s rengeteg sevt vgez. J ideje velem, a kzelemben dolgozik. Az feladata, hogy gondoskodjon a munkk kiosztsrl, s azok elvgzsrl. Teht nem csak neki kell a munkt elvgeznie, hanem egyfajta vezeti munkt is el kell ltnia a munkk kiosztsa, koordinlsa sorn. Irnytania kell nhny olyan szemlyt, akik sevt vgeznek.

Amikor azt mondom neki, hogy csinljon meg valamit, akkor arra szmtok, hogy leosztja a munkt s elvgezteti. De vgl nem ez trtnik, hanem maga vgzi el a munkt. Nem kpes a munkt leosztani, pedig mr nyugdjas, s egy cg gyvezet igazgatjaknt dolgozott.

Mivel sok emberrel foglalkozom, mindenkppen szksgem van egy olyan vezetre magam mellett, aki kpes a munkt leosztani. Mivel ez a szemly nem tudta a munkt leosztani, nagyon sok munka nem haladt. Ahhoz, hogy ezeket a munkkat el lehessen vgezni, 10 emberre lett volna szksg, de teljesen egyedl csinlta.

Vgl beszlnem kellett vele, hogy rjjjek, hogy mi a problma. Elmeslte, hogy amikor kisfi volt, az desapja mindig azt mondta neki, hogy „Soha ne add msnak a munkdat! Sajt magad kell megcsinlnod a munkdat.”

Ez egy nagyon j tants, s gy is kell lennie bizonyos esetekben. Viszont, amikor egy olyan lethelyzet jn, ami megkveteli, hogy a munka szt legyen osztva, s te mgis nmagad csinlod, akkor rengeteg munka befejezetlen marad. A munkbl adnod kell msoknak is, ami azt jelenti, hogy deleglnod kell. Ebben a helyzetben ez a tants megbukik, nem mkdik.

Nem szabad egyetlen egy tantst sem sz szerint, szigoran venni mindig. A tantsnak rugalmasnak kell lennie, nem lehet merev. A helyzetnek megfelelen kell azt hasznlni.

Teht ez a frfi nem volt szabad a tudstl. A tuds hasznlta t. A tuds irnytotta t. Nem volt szabad a tudstl. Az a tuds, amit az desapjtl kapott, egy koncepciv vlt szmra, s ez a koncepci irnytotta t.

Brmennyire is mondtam neki, nem volt kpes a munkt leosztani. Azt mondta, hogy „Igen, kiadom a munkt valakinek.” De utna, mg ha mondta is azt valakinek, hogy csinlja meg a munkt, vgl beleavatkozott, s maga csinlta meg a munkt. Nem hagyta, hogy az a msik vgezze el a munkt, mert az a tuds irnytotta t.

Ezzel szemben a felbredett msmilyen. Lttuk, hogy a nem felbredettet a tuds hasznlja. Viszont a felbredett hasznlja a tudst.

Brmikor, amikor akarja, a megfelel dologra hasznlja az adott tudst. Pldul, amikor lustv vlik, hasznlja azt a tudst, hogy „Ne halogass!”. Vgrehajtja, alkalmazza a sikere rdekben. Ez minden. Nem engedi, hogy a tuds kontrolllja t. kontrolllja a tudst. irnytja azt a tudst.

Sok hasonl pldt hozhatsz, s meglthatod, hogy a tudsod hogyan kpez ezernyi mdon akadlyt a sikered s fejlds eltt. Kpess kell vlnod megszabadulni ettl.

Ez pedig csak akkor kvetkezik be, ha felbredett vlsz.

Elmlkedj mg ezen s keress pldkat a sajt letedben, ne pedig msok letben. Msok pldja is segteni fog, de a sajt pldid sokkal erteljesebbek.

Meglthatod, hogy a felbredett hogyan hasznlja a tudst, s hogy a nem felbredettet miknt hasznlja a tuds.

Hunyd be a szemed s lsd meg, hogy hogyan hasznl a tuds tged, s hogy a sajt koncepciid s tudsod hogyan nem engednek tged fejldni.

Lsd meg, hogy mennyi szempontbl hasznos, ha hasznlod a tudst, s, hogy mennyire kros, ha a tuds hasznl tged.

Ha felbredett vagy, meg kell ltnod ennek a tantsnak az igazsgt az letedben. Ha nem vagy felbredett, keress pldkat az letedben arra, hogy hogyan hasznl a tuds tged.

A Sri Bhagavan webcast alatt fogadd arra a Deeksht, hogy ne a tuds hasznljon tged, hanem te hasznld a tudst.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4.

A Felbredett nem ismeri az ellenllst.

 A nem felbredettet tele van ellenllssal.

sszefoglal jegyzetek – az Egysg Egyetem szerzetesnek magyarzata az e heti webcast-hoz:

Ezt a magyarzatot azrt kapod, hogy egy mlyebb szinten rtsd meg a heti tantst, s, hogy egy nagyobb tisztnltsra tehess szert ezzel kapcsolatban. Ilyen mdon az elmlkedsed sorn bekvetkez utazsod sokkal gymlcszbb s hatkonyabb vlik. 

Sri Bhagavan azt mondja, hogy „A Felbredett nem ismeri az ellenllst. A nem felbredett tele van ellenllssal.” Elmlkedjnk ezen a tantson egy kicsit! Krlek, gondolkodj azon, hogy hogyan van ellenlls!

Ha nem vagy felbredett, akkor a tants msodik rszre fkuszlj: „A nem felbredett tele van ellenllssal.”

Ha felbredett vagy, akkor azt lsd meg, hogy „A Felbredett nem ismeri az ellenllst”, s nzd meg, hogy van-e benned ellenlls!

Nzzk meg a tants msodik rszt!: „A nem felbredett tele van ellenllssal.” Ha alaposan megfigyeled, mindig kt gondolat van. Az egyik a pozitvet mondja, a msik a negatvat. Az egyik igent mond, a msik nemet. Az egyik azt mondja, hogy csinld ezt, a msik azt mondja, hogy nem, ez nem lehetsges. Mindig ellenttek vannak.

Nagyon meg kell figyelned az elmdet. Figyelned kell a gondolataidat. Ha meg tudod figyelni a gondolataidat nagyon alaposan, akkor megltod, hogy ott van az ellenlls.

Mikor kezddtt az ellenlls? A terhessg alatt 4 stci, 4 szakasz van, amit mi a Ngy Kosr-nak hvunk. Az els szakaszban minden nyugodt s kellemes.

A msodik szakaszban bizonyos folyadkok ramolnak be a testbe, a test pedig ellenll. Vissza akarja utastani. Nem teszik neki, s nem akarja elfogadni ezt a tapasztalst. Ekkor kezddik az ellenlls.

Kzdelem van azzal a folyamattal szemben, ami akkor elkezddik (a terhessg msodik szakasza sorn elkezddtt folyamattal szemben). Ha ez a tapasztals uralkod volt benned, akkor egsz leted sorn lesz ellenlls.

Bizonyra lttl mr embereket, akik mindenre nem-et mondanak. Pldul, ha azt mondod, hogy „Kezdjk el ezt a munkt”, akkor k azt mondjk, hogy „Nem, ez nem lehetsges.” Ha azt mondod „Menjnk el egy moziba!”, akkor azt mondjk: „Ne. Ne most!”. Ha azt krdezed „Tanuljunk?”, akkor azt mondjk: „Ne!”

Minden „nem”. Az ilyen emberek mg a dicsretet sem fogadjk el. Az ellenlls a termszetk. Ez mindenkiben ott van. Mindaddig, amg az n ott van, addig ellenlls van, s nincs egysg.

Hogyan tapasztalja a felbredett az letet? A felbredett mindig tapasztal s szemtan. Brmilyen gondolat is rkezik hozz, nem ad lerst, hogy mi az, nem mesli el, nem ltja el cmkvel.

Nincs tlkezs. Nincs kommentls. csak figyel, brmilyen gondolat jn. Mondjuk, egy olyan gondolat jn, ami azt mondja, hogy „Ez lehetetlen.” csak nzi ezt.

Senki sem akar szenvedni. Ezrt amikor a szenveds jn, mindenki vissza akarja azt utastani.

Viszont a felbredett nem utast vissza. Szmra minden csak jn s megy. A felbredett csak tleli azt, legyen az akr pozitv, vagy negatv.

Egyltaln nincs ellenlls, mert ami ott van, az ott van. A felbredett nem tlkezik azt illeten, ami ott van. Mondjuk, ha ez a valami a fekete, akkor a felbredett megtapasztalja a fekett. Ha pedig fehr, akkor megtapasztalja a fehret.

Ugyanakkor a nem felbredett azt mondja, hogy „Ez negatv.” „Ez rossz” vagy „Ez nem helyes”. Mindig ellenll annak, ami ott van, s ami nem tetszik neki.

Brmi is trtnik, az automatikusan trtnik s ez az Isteni akarata. Mi vagyunk azok, akik nem fogadjuk el az Isteni akaratt.

Ha valami igazn szp dolog trtnik, akkor boldogok vagyunk. Ha valami olyan dolog trtnik, amit nem szeretnk, akkor boldogtalanok vagyunk.

Ezrt konfliktus van. Energiaelfolys, energiapazarls van. Szenveds van. Brmikor, amikor kett van, akkor konfliktus van, akkor energiaelfolys van s szenveds van. Viszont ha egytt ramolsz azzal, ami trtnik, legyen brmi is az, akkor elfogads van, s nincs ellenlls.

Taln te is lttad azt a rajzot, amit egyszer egy magazinban lttam. Egy frfi van rajta, kezben egy tblval. Krltte minden porr gve. A tbln ez a szveg szerepel: „A hz legett, az iroda legett, az zlet legett. Az zlet honlap indul.”

Teht elfogadott mindent. Elfogadta, hogy legett a hza, legett az zlete, elgett a pnze. Minden odaveszett, de egyltaln nem ll ellen ennek.

Elfogadta gy, ahogyan az van, s msnap elindtja az zlett. Szmra nincs problma egyltaln. Nincs kzdelem egyltaln. Bizonyra felbredett.

Teht elmlkedj ezen! Gondolkodj azon, hogy naponta hnyszor llsz ellen!

Amikor behunyod a szemed, ellenlls van ott, hogy csukva legyen a szemed. Ki akarod nyitni. Viszont ha felbredett vagy, amikor becsukod a szemed, akkor csak behunyod a szemed s megfigyeled azt, ami trtnik, s ez rmet ad neked.

Egy nem felbredett szmra a meditls kzdelem. Prblni meditlni nem ms, mint szenveds.  De a felbredett szmra a meditci megtrtnik, mivel nincs ellenlls egyltaln.

Az igazi meditci akkor trtnik meg, amikor nincs ellenlls, ez pedig csak a felbredettel trtnik meg, mert nem minsti a tapasztalst. Csak megtapasztal s lvez mindent az letben.

Mondjuk, megcsp tged egy sznyog. Nem akarod ezt, ezrt kzdesz. A fjdalom semmisg, de te nem akarod azt, ami trtnik. Ha elfogadod a fjdalmat, akkor az egyszeren megsznik.

Kezdj el elmlkedni ezen, s keress pldkat az letedben, hogy hol van szenveds! Brhol van szenveds: lsd meg, hogy hogyan van ott ellenlls!

Most majd az fog trtnni, hogy megprblsz nem ellenllni. De ez nem lehetsges, mert az ellenlls az elme termszete. Ha nem vagy felbredett, akkor nem tudod abbahagyni az ellenllst. Csak kerlj tudatba annak, hogy ellenllsz! Mindssze ennyit kell tenned.

Nem tudod mindezt csupn a sajt erfesztsed ltal megcsinlni. Sri Amma Bhagavan gyakran mondja, hogy „Az egyn nem tudja ezt sajt maga megcsinlni, meg kell, hogy kapja.”

Az lds, a Deeksha az, ami meg fogja trtntetni mindezt, s Sri Bhagavan ezt a Deeksht adja minden hten. Csatlakozz a 15 peres webcasthoz minden hten s az lds tramoltatdik hozzd.

Nem kell akkor semmit tenned, csak befogadni az ldst. Ennyi az egsz.

A webcast eltt teremts egy szpsges spiritulis lgkrt, gyjts meg egy gyertyt, vagy egy mcsest s nhny fstlt. Ettl ellazulsz s egy befogad llapotba kerlsz, ami ltal lesz hely az elmdben.

A webcast alatt lj knyelmesen, ellazult testhelyzetben. Amikor vge van a webcastnak, maradj csendben, kapcsold le a villanyt, s stttsd be a szobt, amennyire csak lehetsges.

 
Pontos id
 
Naptr
2025. Mrcius
HKSCPSV
24
25
26
27
28
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02
03
04
05
<<   >>
 
SZMLL
Induls: 2005-06-21
 

Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kiköt&#245; felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!    *****    Nagyon pontos és részletes születési horoszkóp, valamint 3 év ajándék elõrejelzés, diplomás asztrológustól. Kattints!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre,egyszer mindenkinek érdemes belenézni.Keress meg és én segítek értelmezni a csillagok állását!    *****    HAMAROSAN ÚJRA ITT A KARÁCSONY! HA SZERETNÉL KARÁCSONYI HANGULATBA KEVEREDNI, AKKOR KATT IDE: KARACSONY.GPORTAL.HU    *****    Nyakunkon a Karácsony, ajándékozz születési horoszkópot barátaidnak, ismerõseidnek.Nagyon szép ajándék! Várlak, kattints    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!