taiji-corella
taiji-corella
MEN
 
Bejelentkezs
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Elfelejtettem a jelszt
 
Diksa
Diksa : Heti webcast magyarzatok 9

Heti webcast magyarzatok 9

  2013.10.24. 15:23

Frisstve nov 17

 

  • 1. A Felbredett csaldnak ltja a vilgot
  • 2. A Felbredett mindenhol ldst lt
  • 3. Figyels s halls
  • 4. Alapvet krdsek

A felbredett egy csaldnak ltja a vilgot.
A nem felbredett gy ltja a vilgot, mint ami elklnlt egynekbl ll.
The Awakened One sees the world as family.
The unawakened one sees the world as separate individuals.

sszefoglal jegyzetek - az Egysg Egyetem szerzetesnek magyarzata az e heti webcasthoz:

(Krlek, vedd figyelembe, hogy ezek a pldk a Teljesen Felbredettet jellemzik, ami egy magasabb szintje a felbredsnek! Ez a szint majd az talakuls utn kvetkezik be.)

Bizonyra tvetted Sri Bhagavan e heti tantst, elmlkedtl rla, s egyni felismersekben, megltsokban, tapasztalsokban volt rszed. Azok, akik mindezt elvgeztk, folytathatjk Bhagavan webcastjig az elmlkeds gyakorlatt. A tbbiek, akik nem elmlkedtek, krlek, kezdjtek el a gyakorlatot, hogy a tants a valsgotokk vljon. Azt mondja Sri Bhagavan: „Az igazsg, amg nem a te igazsgod, addig valtlansg marad.” A tantsok, melyeket Bhagavan ad, igazak, de azok nem a te igazsgaid, ha nem igazak szmodra. Annak a sajt tapasztalsodd kell vlnia. Teht, Bhagavan heti tantsai azrt vannak, hogy a sajt igazsgodd tedd ket. Tapasztalnod kell a tantst, azaz felbredett kell vlnod. Ehhez arra kr Bhagavan, hogy elmlkedj a tantson, gy amikor kapod a Deeksht a webcast sorn, az ttol tged abba az llapotba. A Deekshnak megvan a sajt, Isteni intelligencija.

Bhagavan a kvetkez tantst adta erre a htre: A felbredett egy csaldnak ltja a vilgot. A nem felbredett gy ltja a vilgot, mint ami elklnlt egynekbl ll. Elmlkedj, s gondolkodj rla! Ttelezzk fel, hogy nem vagy felbredett. Hogy ltod a vilgot? Ltod az embereket. Klnbz egyneket ltsz. Azt ltod, hogy az anyd ms, mint az apd. Ms a viselkedsk. Ms a te viselkedsed, mint a testvreid. Minden embert klnbz lnynek ltsz. Viszont ssze vagyunk kapcsoldva a tudatossgon keresztl. Pldul, valami trtnik a testvreddel vagy az anyukddal. Megrzed, ha valami baj rte t, mg akkor is, ha messze van. rezheted, hogy a testvred rosszul van, majd amikor felhvod, tudomsodra jut, hogy pontosan gy van. Ms egyb mdokon is ssze vagyunk kapcsolva. Amikor valaki st, tvesszk, s mi is stunk. A khgsnl is ez trtnik. Van teleptia is. Bizonytott, hogy mind ssze vagyunk ktve, de mgis gy rezzk, hogy ez nem gy van. Klnllnak, msnak rezzk magunkat. Ez az „n rzsem, az n rzelmem, az n nsajnlatom, ezek az n elveim”.Teht ez az „enym-enym-enym, nekem-nekem-nekem, engem-engem-engem, n-n-n” adja azt az ers rzetet az egynnek, hogy klnbz.

Amikor egy gyermek megszletik, nem rzi azt, hogy van, de az id mlsval, 2-3 ves korban elkezdi rezni azt az identitst. Te azt rzed, hogy vagy. Azt rzed, hogy „ez az enym”. A dolgok birtokosv alakulsz. Megklnbzteted az embereket s trgyakat, mivel mskpp nznek ki. gy pti fel mindezt az elme, ler, megjegyez, s tartja magt ahhoz a nzponthoz. Elg gyakran lthatsz olyan kpeket, ami klnfle szgbl nzve ms s ms kpet mutat. Az egyik szgbl egy bkt ltsz, a msikbl meg egy lovat. Tbbfle ilyen kpet, rajzot lthatsz. Mskpp nzel te egy hzra, mint egy mrnk. Ms nyelvezetet hasznl, mskpp gondolkodik. Amit te tudsz az emberi testrl, teljesen ms, mint amit egy orvos tud rla. Az „n” rzete miatt rzed azt, hogy az emberek klnbzek, s gy hozza ltre az elme a megosztst. Ebbl a megosztsbl ered az sszes problma. Abban a megosztsban szletik meg az n. Mivel van egy ned, kialakul az ntudatod, svrogsz az ned tiszteletrt s figyelmrt.

Ha nincs ott az n, akkor mi a gond, s akkor hol van a szenveds?

Teht egy nem felbredett szemly gy ltja az embereket, mintha azok egymstl klnbz, klnll egynek volnnak. Hinyzik az egysg, mivel az rzkelsi koordinci ltrehozza a klnll ltezs rzett. Megszletik a klnll ltezs az emberben.

Egy felbredettnl az n eltnt, az engem-enym-nekem-n s az sszes svrgs eltnt. Mindemellett, gyakorlati okokbl kifolylag a felbredett is emlkszik dolgokra. Emlkszik a nevre, a csaldjra s a gyerekeire. Sokkal nyugodtabb, mg nagyobb problmk esetn is.  Ebben az llapotban vannak azok az emberek, akik felbredett vltak. Lthatjuk, ahogyan a felbredett egy csaldnak ltja a vilgot, mivel nincs ott az n. Amikor az n nincs ott, nincs nkzpontsg sem. Amikor nincs n, akkor az egsz vilg automatikusan az v. Teljessggel megtapasztalja az letet. Amikor az n nincs jelen, az egyn nem vlik ress. Ez nem olyan, hogy nem rt valamit, s jra kell kezdenie brmit is. Ez nincs gy.

Az n az akadly a nem felbredett szmra. Mivel nincs n, brmit tesz a felbredett, az termszetesen jn. Az az Istenitl jn, s spontn. Nem gy van, hogy az egyn meghatrozza, hogy milyen mdon viselkedik egy felbredett. Minden egyes alkalommal mskpp viselkedik. Mivel az n nincs ott, csakis rm van minden egyes trekvsben. Felttel nlkli szeretet van ott, mely elnt minket, s ez meggygytja a kapcsolatainkat. Amikor az n eltnik, ami marad, az a szeretet. Abbl a szeretetbl nvekszel, s a kapcsolataid rendezdnek. Brmilyen akadly volt az utadban, az mr nincs ott tovbb. Ez az, ami trtnik, amikor valaki felbredett vlik. A felbredett felttel nlkli szeretetet tapasztal folyamatosan, s ez nem korltozdik a szk csaldra. A szeretete mindig ott van brki s mindenki szmra. Az nem felttelekhez kttt. Nem aszerint szeret, hogy a msik az anyja, apja vagy a testvre. A felttel nlkli szeretet csak van, mindenkihez egyformn rad. Nha ersebben ramlik, mskor kevsb, de ez nincs a felbredett irnytsa alatt.

Az egyn tapasztalja azt a szeretetet. Mondjuk, a felbredett valakivel beszlget. Az a valaki rzi azt a szeretetet. Ha mindenki felbredett volna, a vilg egy nagyon boldog hely volna. Hatalmas rm volna itt. Ezrt mondja azt Bhagavan: „Az Aranykorban nem lesz olyan, hogy munka, sem megosztottsg.” Az emberisg elg rgta szenved a megosztottsg miatt. Imdkozz a felbredsedrt! Elmlkedj! Meghallgathatod a tantst Bhagavan hangjn. Megvan az ereje ahhoz, hogy magasabb szintet adjon neked, meggygytsa a kapcsolataid, s azt a fjdalmad, melyen keresztl mentl.

http://www.onenessuniversity.org/index.php/webcasts/weekly-webcast-teachings

Elmlkedj a tantson! Ha nem vagy felbredett, lsd, ahogy klnll egyneknek ltod a vilgot. Ha felbredett vagy, lsd meg, hogy mennyire igaz a tants az letedre!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2.

 

 

A Felbredett ldst lt mindenhol.
A nem felbredett keresi az ldst.

The Awakened One sees grace everywhere.
The unawakened one searches for grace.

***

sszefoglal jegyzetek - az Egysg Egyetem szerzetesnek magyarzata az e heti webcasthoz:

Krlek, vedd figyelembe, hogy ezek a pldk a Teljesen Felbredettet jellemzik, ami egy magasabb szintje a felbredsnek! Ez a szint majd az talakuls utn kvetkezik be.

Biztos vagyok benne, hogy elmlkedtetek Sri Bhagavan e heti tantsrl, s Isteni kegyelemben rszesltetek a tants ltal.

Sri Bhagavan azt mondja: „A Felbredett ldst lt mindenhol. A nem felbredett keresi az ldst.”

Egy nem felbredett, akinl az elme kzbelp letnek minden egyes tevkenysgben, llandan igyekszik jobb tenni s megvltoztatni a dolgokat. Nem boldog azzal, ami van. Igyekszik megvltoztatni, s ezrt konfliktusban van. Amikor konfliktus van, energiavesztesg van. Amikor energiavesztesg van, szenveds az eredmny. Amikor szenveds van, a nem felbredett nem kpes tlelni azt, ezrt harcol vele. Amikor harcol vele, meg akarja vltoztatni. Amikor meg akarja vltoztatni, segtsgre van szksge.  Amikor segtsgre van szksge, Kegyelmet kell krnie, s folyamatosan keresnie s keresnie kell azt. Nem kpes elfogadni a dolgokat gy, ahogy vannak. Nem kpes megtapasztalni a valsgot gy, ahogy az van. Ez azrt trtnik, mert nem kpes elfogadni azt, ami ppen trtnik, ami azt jelenti, hogy nem kpes elfogadni az Isteni akaratt. Sri Bhagavan azt mondja: „Amikor az n akaratom, s a tid egyesl, akkor jn el az n Kirlysgom.” Mit jelent ez? Isten megadta neked a szabad akaratot, hogy dntseket hozhass, azltal, hogy azt gondolod, amit te akarsz. Teht azt gondolhatsz, amit csak akarsz, azt mondhatsz, amit csak akarsz, azt csinlhatsz, amit csak akarsz. A gondolataid s a beszded szerint cselekszel. Azt mondod, ami ppen jn. Ez a te szabad akaratod. Ezt ajndkozta Isten az embernek, mg mieltt eljtt a Fldre. Mindekzben van az Isteni akarat is, ahol az Isteni szeretne adni neked valamit, vagy tenni valamit. De, amikor ellentmonds van a szabad akarat s az Isteni akarat kztt, akkor ott konfliktus jn ltre. Brmi trtnik, az az Isteni akarata, de mi nem vagyunk kpesek elfogadni azt. Mivel ott van az n, megprbljuk megvltoztatni az Isteni akaratot a mi ignyeink szerint, mely a mi szabad akaratunkhoz igazodik. Addig, amg ott van az n, igyeksznk megvltoztatni. Nem vagyunk kpesek elfogadni a dolgokat. gy ht folyamatosan a kegyelmet keressk, hogy gy alakuljanak a dolgok, ahogy mi szeretnnk. Ez a nem felbredett llapota.

A felbredettnl a szabad akarat az Isteni akaratv alakult. Egyltaln nincs szabad akarat ott, mert az n eltnt. Az egyn nincs ott. Teht, hol van akkor az egyn szabad akaratnak krdse?A felbredettnl csak a szemlyisg ltezik. A szemlyisg egy mltbeli programbl ered. Ami ott van, az csak egy program, nincs ott olyan, hogy egy szemly.

Nem szenved ott senki. Senki sem akar megvltozni. Senki sincs, aki kptelen elfogadni a dolgokat gy, ahogy vannak. Hol a kegyelem keressnek krdse? Brmi is van ott, az csakis az let tartalma. Egy felbredett gy tapasztalja meg az letet, ahogy az van. Brmi trtnik, az rendben van. Ami ott van, az ott van. az „ami van” llapotban van. Ha kpes vagy az „ami van” llapotban maradni tbb, mint 49 percig, akkor elkezdesz talakulni, s egy lland rm s boldogsg llapotban leszel. Majd az a 49 perc talakul 24 rs idtartamra. Amikor egsz nap ebben az llapotban vagy, az n mr teljesen eltnt. Nem keresi tovbb a kegyelmet, hiszen minden pillanat az. teljesen felbredett. Brmi van ott, az kegyelem. Mondjuk, valaki nagyon megdicsri. nagyon-nagyon boldog. Mondjuk, valaki leszidja. Azok a szavak is nagyon gynyrek szmra, vagy pedig csak szavak.
Ha valaki bolondnak hv, szenvedsz, ha azt gondolod, hogy te tnyleg bolond vagy. Ha ltod, hogy azok csak szavak, nincs szenveds. Ha megltod a nagy szenvedst a msikban, egytt rzel vele, s imdkozol rte.

Amikor nem vagy felbredett, ami azt jelenti, hogy ott van az n, azt mondod: „Ki , hogy ezt mondja nekem?” s jn a szenveds. Amg nincs ott az n, addig nincs ott szenveds. Ha belp a kpbe az n, szenveds lesz ott. Ez nem jelenti azt, hogy gy kell viselkedned, mintha felbredett volnl, mikzben nem vagy az, mert az sokkal nehezebb lesz. Akkor sznszkedned s lszenteskedned kell. Ha gy csinlsz, mintha felbredett volnl, pedig nem vagy az, akkor valamilyennek kell kifel lenned, mg mindekzben befel valami ms van. Ami azt jelenti, hogy kett van ott. Ha kettssg van, konfliktus van. Amikor konfliktus van, energiavesztesg van. Amikor energiavesztesg van, szenveds az eredmny. Akkor mg nagyobb szenveds volna, ha gy viselkednl, mintha felbredett volnl. Inkbb lsd meg azt, hogy mi a te llapotod. Azaz, nem vagy felbredett, s hogy keresed a kegyelmet. Ez rendben van. Jobb elfogadni azt, hogy nem vagy felbredett, s imdkozni a kegyelemrt.

Hogyan fogadhatod be a kegyelmet? Mindenkinek vannak vgyai. Nmelyik teljesl, s vannak, amelyek nem. Hogyan vltod ket valra? Egyszer valaki azt krdezte: „Azt mondtk neknk, hogy ne legynk anyagiasak, s ne legyenek vgyaink, mert a vgy a szenveds okozja. Amint egy valra vlik, felbukkan egy msik. Hogyan vethetnnk vget ezeknek a vgyaknak, s a szenvedsnknek, mivel ezek a vgyak okozzk az sszes szenvedsnket?” Sri Bhagavan azt vlaszolta, hogy azok a vgyak nem okozi az sszes szenvedsnek. Nha a vgyak rmt okoznak, mivel amikor teljeslnek, nagyon boldog vagy. Amikor egy msik vgy teljesl, jra boldog vagy. Azt mondta: „Akkor szenvedsz, amikor a vgyaid nem teljeslnek. Mondd meg nekem, melyik vgyad nem teljesl, megldalak, kegyelmet kapsz, s akkor nagyon boldog leszel. Mivel a vgyaid nem teljeslnek, boldogtalan vagy, s erszakoss vlsz. Amikor erszakoss vlsz, olyan vagy bell, mint egy dmon, s ez kvl is megjelenik. Ettl zavarodik meg a trsadalom is. Teht, lsd meg, hogy mit akarsz, imdkozz rte, n megldalak, s a problmid megolddhatnak.”

Teht, az egyik mdja a kegyelem fogadsnak a problmid megoldsnak formjban rejlik. Msrszt, nhny vgyat nem lehetsges teljesteni. Pldul, ha azt szeretnd, hogy a nap nyugaton keljen fel, az nem teljeslhet. A napfelkelte keleten van. Ebben az esetben is megld tged az Isteni. Kegyelmet ad neked. m hogyan olddik meg ez a problma?   Akkor olddik meg a problma, amikor az Isteni kegyelmet ad neked ez esetben nem megolds formjban, hanem felolds formjban. Ami az, hogy vagy elfogadod, hogy a nap keleten kel, vagy a vgy, hogy nyugaton keljen, eltnik.

Mondjuk, el akarsz szvni egy cigarettt. Nem tesz jt az egszsgednek. Azt mondod: „Istenem, nem tudok uralkodni magamon. Cigit akarok venni. Cigizni akarok.” Az Isteni ekkor is megld. Megveszed a cigarettt, s elszvod. A vgyad teljeslt.

De ksbb, ahogy a dohnyzst folytatod, tnkremegy a tdd, taln rkos leszel, vagy ms bajod lesz. Akkor jra megismtled: „Istenem, krlek, ldj meg! Szeretnk megszabadulni ettl a betegsgtl.” Az Isteni most is megld, s megszabadt a betegsgtl. De valsznleg rengeteg olyan problmval kell szembeslnd, amivel nem akartl.

Msok trtneteibl tanulva nem szksges tmenned ezeken a nehzsgeken, s tovbb krhetsz intelligencibl, nem csak vgyakozsbl vagy svrgsbl.
Hasznlhatod az nuralmadat, s krheted: „Istenim, krlek, ldj meg engem, add meg nekem a kegyelmet olyan formban, hogy nem adsz nekem cigarettt! Nem vagyok kpes uralni a vgyam, de krlek, ldj meg engem, adj kegyelmet, hogy a vgyam a cigarettzsra elpusztuljon!” Ha nagyon ers s intelligens vagy, krheted ezt. Az Isteni tovbbra is megadja a kegyelmet neked, s megld a vgy eltvoltsval. Hogyan trtnik meg ez? Tegyk fel, hogy elmsz a boltba, s az a mrka, amit venni szeretnl, nem kaphat. Ez lehet az egyik mdja. A msik mrka sem kaphat, amit akarsz. Nincs ngyjt. gy vagy gy, de nem tudsz majd rgyjtani, mivel azt krted, hogy a dohnyzs vgya legyen eltvoltva. Brmennyire is akarsz dohnyozni, nem fog sikerlni. Vgl, amikor mgis rgyjtanl, egy motoros elt tged, krhzba kerlsz, ahol nem dohnyozhatsz. Brmilyen eszkzt alkalmazhat az Isteni, csak hogy valra vltsa a vgyad: a dohnyzs szksgnek eltvoltst.

Meg kell rtened, hogy az Isteni Bhaktaparadhina, azaz a bhakttl, vagyis a hvtl fgg. Brmit is kr a hve, az Isteni megld vele. AmmaBhagavan szmtalan mdon megldja az embereket a megolds vagy a felolds formjban.

Amg nem vagy felbredett, keresheted a kegyelmet. Amint felbredett leszel, minden rendben. Semmivel sincs baj. Vannak emberek, akik nagyon nehz problmkon mentek t. Msnak az kicsinek tnhet, de szmukra az hatalmas nagy dolog. Miutn felbredett vlnak, a problma nem problma szmukra. Msok ledbbennek azt ltva, hogy milyen boldogok, annak ellenre, amiken keresztl mentek.

Ez a felbreds. Tbben mentek t hasonl tapasztalsokon kzletek.

Elmlkedj az elmondottakrl, s hallgasd meg csukott szemmel a heti tantst

Sri Bhagavan hangjn. Elmlkedj, fogadd be, s tedd magadv a tantst:

http://www.onenessuniversity.org/index.php/webcasts/weekly-webcast-teachings&nbsp

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3.

Krlek, vedd figyelembe, hogy ezek a pldk a Teljesen Felbredettet jellemzik, ami egy magasabb szintje a felbredsnek! Ez a szint majd az talakuls utn kvetkezik be.

A Felbredett odafigyel.
A nem felbredett hall. 

The Awakened One Listens.
The unawakened one hears.

Ez a tants nagyon fontos, mivel a tanuls akkor trtnik meg, amikor figyelsz. rtsk meg, hogy mit szeretne Bhagavan tadni neknk: "A felbredett odafigyel. A nem felbredett hall."

Mi a klnbsg az odafigyels s a halls kztt? Elszr gondolkodj s elmlkedj el ezen a krdsen! A kett ugyanaz vagy sem? Kezdjk nhny pldval a tants msodik rszre vonatkozan: A halls lehet a szmtgpbl vagy ms forrsbl rkez hangok hallsa, vagy az emberek beszdnek hallsa. Ezeknek a hangoknak nincsen semmi jelentsgk, azok csak hangok. Ezt nevezzk hallsnak. A kvetkez a megjegyzssel val figyels. Figyelsz, de egy szntelen kommentr zajlik az elmben. Az elme olyan, mint egy locsi-fecsi, mint egy majom, meglls nlkl fecseg. Az elme nagyon elfoglalt, s a mltba vagy a jvbe mozdul. Amikor ekkora zrzavar s zaj van bell, hogyan tudnl figyelni? Igen, kpes vagy hallani, de csak kommentrral figyelsz. Pldul: "Mennyi az id?", "Mit kellene csinlnom?"         Taln azon gondolkodsz, ami korbban trtnt. A fnkd leszidott, vagy a felesged nem hallotta, amit mondtl, vagy a frjed nem adott meg neked valamit, amit szerettl volna. Teht rengeteg dolog zajlik meglls nlkl ott. Nagyon sok gondolati zaj van, mikzben olvasol, s gy kptelen vagy koncentrlni. Ha valamit nzel, akkor is megy a kommentr kzben. Amikor kommentrral figyelsz, azok megzavarnak tged.

A figyelsnek van egy harmadik szintje is, ami az igazi odafigyels, amikor mindenre odafigyelsz, ami berkezik. Nincsenek megjegyzsek jelen, sem elme-beavatkozs, nem bukkannak fel trtnetek az elmdben. Te csak teljessggel odafigyelsz arra, amit mondanak. Nincs jelen semmilyen zavar. Megltsz valamit, s egy gondolat jn az elmdbe, ami lehet akr fltkeny vagy flelemmel teli, vagy frusztrlt gondolat. A megjegyzs megtrtnik. A felbredetthez brmilyen gondolat is rkezik, t az egyltaln nem zavarja meg. Csak megfigyeli. Nem keveredik bele a gondolatba. Olyan ez, mint amikor egy filmet nzel. Nem ugrassz bele a filmbe, hogy megprbld megmenteni a hst. Csak nzed, brmi is trtnik. Pontosan ugyangy figyeled az elmt, legyen benne brmi is. Te a megjegyzseket figyeled. Nem a megjegyzsekkel egytt figyelsz. Tudatba kerlsz a megjegyzseknek. gy egyltaln nincs jelen zavar. Te csak megtapasztalod azt, ami ppen ott van.

Egy mlyebb szinten - ahogy rendszeresen odafigyelsz vagy mg a fizikai hangok hallgatsval is, vagy valakinek a beszdt hallgatva - az trtnik, ha az odafigyels intenzitsa magas, hogy elkezdesz a szveddel figyelni. Ha valaki krdez valamit, s te nem tudod a vlaszt, nem prblod megkapni azt, hanem csak a szvedre hallgatsz. Mivel a szv is beszl. Sokszor bajban vagy, nem tudod, mit tegyl. Mint amikor vlaszt el kerlsz, s nem tudod, hogyan kezeld a helyzetet. Tegyk fel, hogy mly vlsgba kerlsz, minden t lezrul, s tehetetlenn vlsz. Ennl a pontnl nem a bels hangra vagy szavakra kell hallgatni, hanem a szvedre. A szv is beszl. De mivel nagyon ers az elme zrzavara, s ktsgbeesett vagy, megprblod megoldani a problmt. Ekkor nagyon elfoglalt leszel az elmdben. Nincs benne hely, tele van, rendetlen s zavart. Rengeteg gondolat kavarog ott, gy kptelen vagy figyelni. Ez azrt van, mert te csak a gondolataidra tudsz figyelni, s nem arra, ami mlyen bellrl jn fel.

A legtbb problmd megolddna, ha odafigyelnl. Ha arra fkuszlnl, amit mondanak, s odafigyelnl, vlaszra lelnl. Sokszor a vlasz nagyon mlyrl jn, de te nem figyelsz oda r. Meg kell ismerned az odafigyels mvszett. Kiemelkednek kell lenned ebben a mvszetben. Ahogy spiritulisan fejldsz, s ahogy a tudatossgi szinted emelkedik, ez az odafigyels egyre mlyebb s mlyebb vlik, mg vgl felbredett vlsz. Amint felbredett vagy, az odafigyels nagyon termszetesen trtnik, megjegyzsek nlkl. Az az igazi odafigyels. Ekkppen figyel oda folyamatosan a felbredett. Mg a nem felbredett csak hall. A nem felbredett hallgatsa tele van megjegyzssel. Szmtalan tlkezs, elfogultsg s eltlet van jelen. Nagyon sok minden zajlik az elmben. Te nem figyelsz oda igazn. A legtbbszr tervezel, a mltba vagy a jvbe msz, s kptelen vagy figyelni.       A figyelem mindig a jelenben van. Nem megy a jvbe, vagy a mltba. Fkuszlj, s elmlkedj errl a tantsrl! Ez nem raktatudomny, nem kell bonyolult szavakra emlkezned. Nem kell kemnyen dolgoznod azrt, hogy megrtsd. Nagyon egyszer.   Sokszor nem figyelsz oda a fnkdre, az apukdra, anyukdra, frjedre, felesgedre, gyerekedre. Te beszlsz. Nem hagyod ket szhoz jutni. Az odafigyels egy nagyszer mvszet, s ha odafigyelsz, amikor valaki a problmjrl beszl neked, meg fog jelenni a megolds a szvedben. Sokszor a sajt megoldsodat prblod odaadni a msiknak, ami nha mkdik, de tbbnyire nem, mivel ez az ltalad kitallt megolds, s nem az Isteni.

Az Istenivel val kapcsolatod termszetes mdon megersdik, amikor odafigyelsz. Erteljess vlik, mivel arra a rvid idre, amg odafigyelsz, kapcsolatba kerlsz az igazsggal, Istennel, az Istenivel. Msklnben honnan tudnd, hogy ltezik Isten? Isten mindentt jelenlv, korltlan hatalm s mindentud. Elmlkedj ezen csukott szemmel.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4.

 

 

A felbredettnek nincsenek alapvet krdsei.

A nem felbredettnek vannak alapvet krdsei.

"The Awakened One does not have fundamental questions.

The Unawakened One has fundamental questions."

Ha nem vagy felbredett, fkuszlj a tants msodik felre! Nhny pldval bemutatjuk mindkt llapotot.

Mieltt megrtennk, hogy mik azok az alapvet krdsek, elszr rtsk meg, hogy mi az emberi szenveds. Minden ember szenved, legyen az fiatal vagy reg, frfi vagy n, vallstl s trsadalmi osztlytl fggetlenl. Mindenki tapasztalja a szenvedst. Bhagavan hromfajta szenvedsrl beszl: fizikai szenveds, llektani szenveds s spiritulis szenveds. A fizikai szenveds a testben tallhat szenveds. Fjdalom van a testben, beteg vagy. zleti gyulladsod van, vagy cukorbeteg, rkos vagy. Ezek mind fizikai szenvedsek. A kvetkez a lelki szenveds. Ez akkor lp fel, amikor nem kapod meg azt, amire szksged van az elmd szerint. Pldul, mindannyiunknak vannak vgyai. Szeretnl finom teleket, szp hzat, szeretnl szni jrni, buliba menni, egy j bicajt venni. Rengeteg vgyad van. De ha a vgyaid nem teljeslnek, akkor szenved a lelked. Nha nagyon rzkeny vagy. Valaki megbnt, megsrt tged, megalzottnak, meg nem becsltnek rzed magad. A gyermeked felesel, a felesged nem hallgat rd. A frjed kiabl veled. Mindez bnt tged. Ez a llektani szenveds, mely szintn nagyon fjdalmas.

s mi a spiritulis szenveds? A spiritulis szenveds a krdsekbl, az alapvet krdsekbl ered. Mik ezek a krdsek? Pldul: "Mi az let rtelme?", "Van Isten?", "Mirt ltezem?", "Ki alkotta meg ezt az Univerzumot?" Ezekre a krdsekre nincs vlasz, de attl mi mg feltesszk jra s jra ket. Nem vagyunk tudatban, hogy ezek az alapvet krdsek a mi szenvedsnkkel azonosak. Ez a spiritulis szenveds, melyet a ltezsen alapul szomorsgnak is neveznk. Ez egy szomorsg, mely a ltezs tnybl ered. Az "n" ltezsbl ered a szenveds. Ez a szenveds az alapvet krdsekbl ered, s akknt is jelenik meg. Azok a spiritulis szenveds vgeredmnyei.

Bhagavan egy egyenletrl is beszl, miszerint a fizikai+llektani+spiritulis szenveds lland.

Pldul, ha fizikailag szenvedsz, akkor biztosan trsul ehhez llektani szenveds is. Tegyk fel, hogy zleti gyulladsod van. Fj a kezed, a trded s az zleteid. Fizikai fjdalmad van, s a fjdalom valsgos. Mindemellett lelkileg is szenvedsz, a kvetkezket krded: "Mirt van ez nekem?", "Brcsak ne lennk beteg!", "Mirt pont n?", "Meg fogok gygyulni? s ha nem, mi lesz az letemmel?" Ha a fizikai szenveds tl sok, s nem tudod elviselni azt a fjdalmat, az automatikusan tmozdul a lelki szenvedsbe, gy a fizikai fjdalom lecskken. Ez azrt van, mert a fkusz thelyezdtt, s a szenveds megtapasztalsa, vagy a szenvedsen val tmenetel lecskkent. A fkusz thelyezdtt, s most a szenveds inkbb az elmben tallhat s nem a testben. gy egyenlti ki nmagt. Ez egy automatikus mechanizmus. Ehhez hasonlan, ha tl sok a llektani szenveds (a folyamatos mirtek krdezgetse), mely bels fjdalmat szl, akkor ez a szenveds talakul spiritulis vagy a ltezsen alapul szenvedss. Ekkor jnnek el az alapvet krdsek: "Mirt kell gy lnem? Jobb lesz, ha meglm magam." Az ngyilkos gondolatok a spiritulis szenvedshez tartoznak. "Ki teremtette az letet?", "Valban van Isten?", "Mi az let rtelme, s hogy alakult ki az let?", stb. Ezutn taln tovbbmsz a spiritulis keressben, mely elvezet tged a Mukthihoz (Felbreds). Ez azrt trtnik meg, mert megkapod a vlaszt. s a vlasz az: "te" vagy a krds.

Nincsenek vlaszok ezekre a krdsekre. Idvel felfedezed, hogy "te magad" vagy a krds. Amikor a krdsek eltnnek, te is eltnsz. A ltezsed tnye maga a krds. Nos, ezt meg lehet rteni intellektulisan, de ahhoz, hogy a krdsek megsznjenek, eltnjenek, s a krdez eltnjn, Kegyelemre van szksged. Amikor a krdez eltnik, bkt s ldst tapasztalsz. Ez az llapot a Mukthi vagy Felbreds. Ha felbredett vagy, akkor nincs krdez jelen, sem krds. Az alapvet krdsek eltntek, mivel folyamatosan tapasztalsz. Az rm llapotban vagy. Hogy lehetne ott brmilyen alapvet krds jelen? Az alapvet krdsek a spiritulis szenvedsed megnyilvnulsai. Ezeknek a krdseknek nincs jelentsk. A keress, szenveds jelenik meg krdsek formjban.

Krlek, elmlkedjetek el ezen, hogy tisztbban lsstok! Brmikor, amikor spiritulisan szenvedsz, vagy ngyilkos gondolataid vannak, akkor jnnek ezek a krdsek el. Ha boldog vagy, akkor nem krdezel ilyeneket. Ha nagyon-nagyon boldog vagy s rmteli, akkor nincsenek ilyen krdseid. Krlek, elmlkedj, s rtsd meg, hogy a spiritulis szenveds jelenik meg alapvet krdsknt!

Most trjnk vissza a tantshoz. Sri Bhagavan azt mondja: "A Felbredett Egynnek nincsenek alapvet krdsei." Ez azrt van gy, mert "" nincs jelen. Hol vannak a krdsek? Nincs jelen spiritulis szenveds, nincs jelen a ltezsen alapul szomorsg, mivel "" nem ltezik. s ha "" nincs jelen, akkor ilyen krdsek sem lehetnek jelen. Ennlfogva, a krds maga a krdez. gy a Felbredett Egynnek nincsenek alapvet krdsei. Msrszrl a nem felbredett egyn nagyon is ott van, gy rengeteg a szenveds, a spiritulis szenveds. Ez a spiritulis szenveds jelenik meg fundamentlis krdsekknt. Teht a nem felbredett egynnek vannak alapvet krdsei.

Bhagavan azt szeretn, hogy a tants msodik feln elmlkedj, ha nem vagy felbredett: "A nem felbredett egynnek vannak alapvet krdsei." Azok, akik felbredettek, fkuszljanak a tants msodik felre: "A Felbredett Egynnek nincsenek alapvet krdsei. Nzd meg, hogy valban nincsenek-e alapvet krdseid! Fkuszlj erre, s elmlkedj rajta!      Imdkozz Amma Bhagavanhoz, hogy rszestsen Kegyelemben, hogy tisztbb megrtst, betekintst kapj! gy a tants felbredettrl szl rsze a valsgodd vlhat a Kegyelem ltal. Krd meg ket, hogy ldjanak meg a Kegyelmkkel, s adjk meg ennek a tantsnak a felismerst neked! Ne feledd Sri Amma Bhagavan igen fontos tantst: "Az az igazsg, mely mg nem a tid, szmodra valtlansg marad."

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Pontos id
 
Naptr
2025. Jnius
HKSCPSV
26
27
28
29
30
31
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01
02
03
04
05
<<   >>
 
SZMLL
Induls: 2005-06-21
 

Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kiköt&#245; felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!    *****    Nagyon pontos és részletes születési horoszkóp, valamint 3 év ajándék elõrejelzés, diplomás asztrológustól. Kattints!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre,egyszer mindenkinek érdemes belenézni.Keress meg és én segítek értelmezni a csillagok állását!    *****    HAMAROSAN ÚJRA ITT A KARÁCSONY! HA SZERETNÉL KARÁCSONYI HANGULATBA KEVEREDNI, AKKOR KATT IDE: KARACSONY.GPORTAL.HU    *****    Nyakunkon a Karácsony, ajándékozz születési horoszkópot barátaidnak, ismerõseidnek.Nagyon szép ajándék! Várlak, kattints    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!