taiji-corella
taiji-corella
MEN
 
Bejelentkezs
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Elfelejtettem a jelszt
 
Diksa
Diksa : Heti webcast magyarzatok 8

Heti webcast magyarzatok 8

  2013.09.12. 21:52

Frisstve okt 17

 

  • 1. Az nsajnlatrl
  • 2. Cselekvs s reakci
  • 3. nzpontok
  • 4. Isteni akarat
  • 5. Megosztottsg kls s bels kzt

A Felbredett nem ismeri az nsajnlatot.

A nem felbredett tocsog az nsajnlatban.
 

Ma, szeptember 5-n a Tantk napjt nnepeljk. Szeretnk nagyon boldog Tantk napjt kvnni Sri AmmaBhagavannak! ldsban rszeslnk az letnkben azltal, hogy meghallgathatjuk ezeket a tantsokat, folyamatosan fejldnk, s AmmaBhagavan egyre magasabb s magasabb tudatossgi szintekre visznek bennnket, majd vgl az Istenfelismerst adjk meg neknk. Hls ksznetnk AmmaBhagavannak a napi s a heti tantsokrt, s a tantsok ltali spiritulis fejldsrt!

Teht, ezen a hten Bhagavan a kvetkez tantst adta: "A Felbredett nem ismeri az nsajnlatot. A nem felbredett tocsog az nsajnlatban." Gyerekkorunkban folyamatosan arra treksznk, hogy valamifle figyelemben, szeretetben legyen rsznk. Mi az, amire a legnagyobb szksgnk van az letnkben?
Mondjuk van egy szakmd, egy cged vagy dolgozol valamit. Termszetesen a meglhetsedrt dolgozol. Pnzre van szksged, majd szp ruhkra, hzra, s vannak klnfle vgyaid is. Szeretnl egy autt, vagyis a legjobb autt, vagy valami mst. Sikeres s elgedett szeretnl lenni a munkdban, s szeretnd megkapni msok figyelmt.

Mi trtnik egy kapcsolatban? Vegyk a frj s a felesg pldjt! A frj szeretetet szeretne kapni a felesgtl, a felesg meg ugyanezt a frjtl. Teht szeretetet kell adniuk egymsnak. m mindketten koldulnak rte. A szeretetre val vgy alapveten magban az anyamhben kezddik el. Az anyamhben a gyermek rengeteg dolgon megy keresztl. Nagy a nyoms odabent, s hatalmas az ellenlls. risi kzdelmen mentl t csak azrt, hogy meglsd, ki az desanyd, s hogy megtapasztalhasd a szeretett. Meg akartad ismerni azt, aki hordozott tged. Amikor kikerltl a mhbl, meg akartad tapasztalni azt a szemlyt, aki kihordott tged, az Anyukd. Az Anyukd s Apukd "vgeredmnye" vagy, ezrt az desapd szeretett is szeretnd megtapasztalni. Az anyamhben tlttt idszak ta vgysz, svrogsz arra a szeretetre. Tegyk fel, hogy megkapod azt a szeretetet, s kielglsz, m mgis egsz letedben ezt keresed.
Ha nem kapod meg ezt a szeretetet, az nagyon zavar. A legtbbszr erszakos leszel. Ez igencsak frusztrl, s nagy a kzdelem benned. Rengeteg olyan gyerek van, aki ha nem kapja meg az anyai vagy az apai szeretetet, akkor lzadni kezd, negatvv s erszakoss vlik, majd vgl egyre tbb hibt kvet el. ltalban a legtbb bncselekmnyt, bnt elkvet ember nem kapta meg ezt a szeretetet.
Bhagavan azt tantja, hogy az jszlttet az els hat rban meg kell rintenie az anynak. Indiban normlis esetben amikor egy baba vilgra jn, az anya hasra helyezik. Ha ez nem trtnik meg, a gyermek hinyolja azt a szeretetet, s svrog rte. Egy kzdelem lesz benne. Ha a gyermek nem kapta meg ezt, akkor az elme termszete miatt sajnlni fogja nmagt. Ezt hvjuk nsajnlatnak. Az nsajnlat egyfajta szenveds. Az nsajnlat a vtkek egyike. Pldul, ha nem vagy kpes megbocstani vagy elfogadni, akkor szenvedsz. Brmi, ami szenvedst okoz, bns termszet. Ilyen az nsajnlat is. Mindig be akarja teljesteni nmagt. Ha valaki nem adja meg a figyelmet neki, akkor gy rzi: "Nem szeretnek engem. Nem figyelnek rm. Jelentktelen vagyok." Szenved. Vannak nk, akik azt mondjk: "Mivel n vagyok, nehzsgekkel kell szembeslnm. Az emberek nem tisztelnek." s folyamatosan azt a tiszteletet keresik.

Ezek a gondolatok folyamatosan jnni fognak, mivel nem kaptad meg, amit akartl, vagy bizonyos tulajdonsgaidat nem szereted. Folyamatosan megtled magad, s ezrt elkezded sajnlni nmagad. Kptelen vagy megltni s megrteni azt, hogy te klnleges vagy. Teljesen ms vagy, mint brki ms ezen a Fldn.

Nem ltod ezt, s llandan msokhoz hasonltod magad, s olyann akarsz vlni, mint valaki ms, valami olyan, amilyen te sosem lehetsz. Ez lehetetlen! Te nem lehetsz olyan, mint a btyd vagy a nvred! Nem lehetsz Mahatma Gandhi sem! Nem lehetsz olyan, mint valaki ms, mivel te egyedi vagy! Ms vagy. Nem lehetsz olyan sem, mint amilyen az Anyukd vagy az Apukd.
Mindenki ms. Egyedi vagy. ppen ezrt szeretheted magad! Megtled a negatv rszeidet. Megtled magad, hogyha a szemed nem tkletes. Nem szereted a tested, nem szereted a hajad. Vannak olyan tulajdonsgaid, amiket nem szeretsz. Nem szereted a bszkesged, nem szereted az egd. Nem szereted a srlseidet. Nem szereted a gylleted. Nem szereted a haragtart termszeted. Folyamatosan azt mondod magadnak, hogy nem kapod meg azt, amit kellene. Utlod magad, mert a szleid nem jrattak j iskolba. Amikor nem szereted nmagad, az elme folyamatosan gondolkodik, mivel ilyen az termszete. Tocsog az nsajnlatban, a szenvedsben. Ha nincs szenveds, akkor meghal az elme.
Ha nincs "n", akkor kit fogsz sajnlni? Ha nincs "n", akkor egyltaln nincs nsajnlat. Amikor felbredett vagy, az "n" nincs jelen. Elmlkedj el azon, hogy mennyire s mennyit tocsogsz az nsajnlatban, s hogy miken sajnlkozol! Figyeld, hogy mikor s mennyit sajnlkozol, s hogy ez miknt okoz szenvedst neked, s hogy miknt kell megszabadulnod tle!
Majd krd AmmaBhagavan ldst s Kegyelmt: "Szabadd kell vlnom az "n"-tl, s Felbredett kell vlnom! Mivel amikor felbredett vagy, akkor nincs nsajnlat. Amikor "te nem vagy"', akkor nincs nsajnlat. Eltnik.
Ne azt krd, hogy megszabadulj az nsajnlattl! Azt krd, hogy vlj felbredett, s hogy megszabadulj az "n"-tl! Ez legyen az imd. Az imdkozs eltt szemtl szembe kell kerlnd az nsajnlatoddal, az sszessel. Most elmlkedj csukott szemmel, figyeld meg, hogy hol van benned az nsajnlat! Keress pldkat, amikor sajnlod nmagad!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2.

 

A Felbredett cselekszik. A nem felbredett reagl.

The Awakened One acts. The unawakened one reacts.

 

Elszr nzzk meg Bhagavan heti tantsnak msodik felt! A nem felbredett reagl. Mi trtnik, amikor megbntdsz, vagy amikor flsz? Mit teszel? Mondjuk valaki megbnt tged. Ez azonnal kivlt benned egy gondolatfolyamatot. Mi a gondolatfolyamat? Elkezded megtlni a tged megbnt embert. Elkezded elemezni, hogy mi trtnt, s mirt viselkedett veled gy az a szemly. Ilyenkor valami ehhez kapcsold szintn elidzdik a mltbl. „Senki sem rt meg engem. Mirt mindig n vagyok az ldozat? Mit tettem? Mirt ilyen az letem? Milyen karmt csinltam a mltban magamnak?” Ilyesmik jnnek folyamatosan, s ezekre alapozva bizonyos kvetkeztetseket vonsz le. Az elemz folyamat nagyon gyorsan trtnik meg, gy igen nehz megltni, hogy egy nagy folyamat zajlott le benned, melynek vgn nhny kvetkeztetsre jutsz. Az ltalad hasznlt szavakkal vagy a cselekvsed mdjval reaglsz arra a bntsra vagy esemnyre. Bizonyos szavakat hasznlhatsz ilyen esetekben, pldul azt mondod: „Mskpp viselkedsz.” Ily mdon formldik a reaglsod az esemnyre. Rengeteg gondolkods s elemzs jn ltre. A tervezs is bevondik. A hatalmas folyamat utn jn a reagls. Ekkppen reagl a nem felbredett. Amikor a nem felbredett egy esemnyre reagl, az normlisan a mltbl ered, vagy valamilyen mdon a jvhz kapcsoldik.

A felbredett folyamatosan a jelenben l. Azt tapasztalja, ami van. Ha pp csokoldt eszik, akkor pp lvezi s tapasztalja a csokoldt. Amikor fogat mos, akkor a fogmosst tapasztalja. lvezi, ami a szjban trtnik, s tapasztalja azt. Ha valaki leszidja a felbredettet, nzi a szemlyt s a szj mozgst. Mondjuk valaki azt mondja neki: „Te bolond vagy.” Mivel a felbredettnl nincs egy szemly bell, nincs senki, aki megsrtdhetne. Mi trtnik? Csak megtapasztalja a bolond szt. Tudja, hogy mit jelent, mivel a memrija p. gy ht csak figyeli, hogy mi trtnik. Senki sem tudja elre megmondani, hogy mit fog tenni. Taln leszidja a msikat, taln szpen beszl. Szeretetet is adhat, vagy azt is mondhatja: „Ok, rendben.” Nem tudhatjuk, hogy milyen gondolat rkezik, s hogyan fog vlaszolni. Lehet, hogy hirtelen fjdalmat rez a msik fjdalma miatt. Megrintheti a msik fjdalma, mivel amikor valaki bolondnak nevezi, megtapasztalhatja annak a szemlynek a szenvedst. Ez azrt lehetsges, mert nincs jelen egy szemly, akit elrne a bnts. gy csak megtapasztalja a msik szenvedst, s ebbl a szenvedsbl szletik meg a szeretet s az egyttrzs. Azt a szeretetet tapasztalja. Lehet, hogy segt a msiknak, s szpen beszl vele. Mindez meggygythatja a msik fjdalmt, amelyen pp keresztlmegy.

Ez a felbredett ereje. Nem reagl, hanem vlaszol. A felbredett cselekszik. Nem gondolkodik a cselekvsen. Csak cselekszik, s a cselekedete spontn. A szava s a viselkedse szintn spontn. Nem vondik be gondolkodsi folyamat. gy cselekszik a felbredett, s gy reagl a nem felbredett. Most fordts egy kis idt arra, hogy megvizsglod az leted, s megltod, hogy hogyan cselekszel s reaglsz. Elmlkedj ezen! Keress pldkat r, s elmlkedj!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3.

A Felbredettnek nincsenek nzpontjai.
A nem felbredett tele van nzpontokkal.

Krlek, vedd figyelembe, hogy ezek a pldk a Teljesen Felbredettet jellemzik, ami egy magasabb szintje a felbredsnek! Ez a szint majd az talakuls utn kvetkezik be.

Informci az j rdekldknek az Egysg (Oneness) mozgalomrl: Sri Amma Bhagavan, az Egysg Egyetem alapti minden hten s minden egyes nap adnak neknk egy tantst. A heti tants kifejezetten a felbredsre fkuszl. A heti webcast sorn Sri Bhagavan Deeksht ad az sszes rsztvevnek a felbredsre, s ekkor kapjuk meg a kvetkez heti tantst is. Ezen a heti webcaston az emberek kzvetlenl fogadjk az Isteni energikat. A Kundalinijk megemelkedik, klnfle llapotokat tapasztalnak, majd vgl ez elvezet a felbredshez, ahol az n eltnik. Amikor nincs n, akkor nincs szenveds sem. A webcast clja, hogy magasabb tudatossgi szintre toljon tged, ami ltal szenveds mentes leszel. A szenveds alatt a bels szenvedst rtjk. A bensnkben zajl szenveds kihat a klvilgi trtnsekre is. Elszr a bels szenvedssel foglalkozunk.

A mostani heti tants: „A Felbredettnek nincsenek nzpontjai. A nem felbredett tele van nzpontokkal.” Elszr rtsk meg ezt a tantst a nem felbredetten keresztl!

Tegyk fel, hogy nem vagy felbredett, s bizonyos nzpontokat alaktasz ki. Amikor az desapdra nzel, valamilyen nzpontod vagy rzkelsed van vele kapcsolatban. Pldul: „Magas.”, „Alacsony.”, „Stt haja van”, „Vilgos haja van.”, „Vkony.”, „Izmos.”, „Sovny.” Klnbz nzpontokat formlsz azltal, amit ltsz. A termszetrl is megformlod a nzpontjaidat: „Uralkod.”, „Zaklatott lelkivilg.”, „Nagyon boldog ember.”, „Nagyon hls.”, „J termszete van.”

Amikor egy autt ltsz, nzpontokat hozol ltre rla: ez egy j kocsi, rossz kocsi, piros kocsi, kitn kocsi. Az autrl ltrehozott klnfle nzpontok az agyadban formldnak meg. A megformlt nzpontok nem veszik figyelembe azt, hogy mi az igazsg. Bhagavan azt mondja: „A szenveds sosem a tnyben van, hanem a tny rzkelsben.” Az rzkels a nzpont.

Ki formlja meg a nzpontot? Nyilvnvalan az agy teszi ezt. Az agy egy gpezet, ahol a vilgot tapasztalod meg a bejv jeleken keresztl, mint a lts, a szagls, az zlels, az rints s a halls, azaz az t rzkszerven keresztl. Ezek a jelek eljutnak az agyba, ahol bizonyos folyamat trtnik, nzpontok alakulnak ki, majd ezek az elmben troldnak. Brmi, amit valaha lttl, hallottl, zleltl, szagoltl vagy reztl az elmdben troldik, a tudatos, a tudatalatti vagy a tudattalan elmben, mlyen legbell. Minden eltroldik, amit az desanyd mhben, a korai gyerekkorodban s az elz letedben tapasztaltl.

Ha ltsz valamit holnap, hozz fogod azt kapcsolni valamihez, amit a mltadban lttl, s azon keresztl fogod „ltni” azt a dolgot. Pldul, az apukd megbntott tged, amikor ngy ves voltl, s akkor kialaktottl egy vlemnyt. Nagyon szeret tged, de azon a bizonyos napon mrgben vagy frusztrltsgban, vagy a szekrozsod miatt kaptl egy pofont tle.    A vlemnyed szerint nagyon szeretett tged az apukd, de azon a napon, amikor ngyvesen pofont adott neked, ez a nzpontod taln megvltozott. Lehetsges, hogy meghoztl akkor egy olyan dntst, hogy ha valaki szeret tged, az egyszer majd utlni fog. Mondjuk, hogy srva odamentl az anyukdhoz, s azt mondta: „Ne zaklass! Menj innen!” A szobdba mentl, s srtl. Srs kzben megformltad azt a vlemnyt, hogy azok, akik szeretnek, egy napon utlni fognak, mivel az anyukd szeretett tged, de mgsem figyelt rd abban a pillanatban. Ezrt ltrehoztl egy olyan nzpontot, miszerint brki, aki szeret tged, mg ha egsz letben is szeretett, egy napon utlni fog majd. Ezrt gy dntesz, hogy senkit sem engedsz kzel magadhoz.

Ezeket Alapvet Gyermekkori Dntseknek hvjuk. Az elbbi pldhoz hasonlan rengeteg nzponttal rendelkeznk emberekkel s tmkkal kapcsolatban. Ezek a nzpontok s dntsek tnkreteszik az letnket. A nem felbredett tele van nzpontokkal termszetbl addan.

Bhagavan azt lltja, hogy tele vagy ilyen dntssel s nzponttal. Tudatba kell kerlnd! A munkd sorn ezek a nzpontok lerombolhatjk az leted, de sajnos nem vagy tudatban ezeknek a nzpontoknak. Amikor a munkd, zleted sorn egy dntst hozol, azonnal belp oda egy nzpont. Nem lett megtantva neked, hogy lsd azokat a nzpontokat. Inkbb azt tantottk neked, hogy azt lsd, ami a klvilgban van. Mondjuk, egy zleti megbeszlsed lesz, s egy dntst kell meghoznod. Halkan egy bels prbeszd zajlik az elmdben. Egy trtnet alakul benned. Az a te trtneted, a te nzpontjaid trtnete. Pldul, amikor egy dntst hozol, azt gondolhatod: „Nem fogja megtenni amit mond, mert azok az emberek, akik kedvesen viselkednek csalni szoktak.” Mirt van ez a vlemnyed? Azrt, mert 4-5 ves korodban egy bartod nagyon kedves s j volt hozzd, de becsapott tged. Ezrt, amikor ezen az zleti tallkozn az az ember kedvesen beszl veled, azt hiszed, hogy be fog csapni tged. s emiatt nem rod al a szerzdst vele. Ezrt elmegy valaki mshoz, s vele kti meg az zletet. A nzpontod megakadlyozta az zlet ltrejttt. A nzpont ural tged, s ezrt a nzpont hozza meg a dntst s nem te. Bhagavan azt mondja: „A nem felbredett tele van nzpontokkal.”

A nzpontjaid miatt rengeteg dolog nem jut el hozzd, elvesztesz lehetsgeket. Emiatt elveszted a bartaidat is. Ezek a nzpontok nem engedik, hogy megtapasztald a msikat, mivel tudattalanul te csak a sajt nzpontjaidat hallgatod, vagy azokat kveted. Tudatosan nem kveted, de tudattalanul tnkreteszik az letedet. Ekkppen nem mentes a nem felbredett ezektl a nzpontoktl, hanem tele van velk. Valjban tnkreteszik az lett. Keress tovbbi pldkat a sajt letedbl! Brmi is van, nem vagy mentes a nzpontoktl. Azok irnytanak tged. Mindez a nem felbredettre vonatkoznak.

A felbredettnek nincsenek nzpontjai. Mit jelent ez? Minden ott van az elmben, de a nzpont nem kap tltetet, nincsen ereje. Megtanulta a leckket, amikor bizonyos dolgokat meg kellett tanulnia. Ez az ismeret a megfelel idben el fog jnni. A nzpont nem hasznlja t. Az csak ott van, majd eltnik. A felbredett egyn csak halad az rral. Csak megtapasztalja azt, ami trtnik, legyen az brmi, s tovbb mozdul.

Azt mondja Bhagavan: „Amg az igazsg nem a te igazsgod, addig az valtlansg marad.” Hallgasd meg a tantst, s mondd el a kvetkez imt: „Vsdjn ez a tants a szvem mlybe! Krlek, legyen ez az igazsg az n igazsgom!”

Csukd be a szemed, lazts, s figyeld a lgzsed! Elmlkedj a tantsrl csukott szemmel egy ideig, s lsd meg mennyire igaz az letedre! Ha nem vagy felbredett, akkor a tants msodik felre kell fkuszlnod, s lsd meg, hogy tele vagy nzpontokkal! Ha felbredett vagy, fkuszlj a tants msodik felre! Lsd meg, hogy van-e nzpontod! Ha felbredett vagy, lehet, hogy keresel, s semmit sem tallsz.

Tovbbi informci a dasztl egy hozzszlssal kapcsolatosan, mely arrl szl, hogy a krdez felbredett, de tovbbra is rendelkezik nzponttal, s ez szenvedst okoz neki:

Brmilyen nzpontod van, vagy brmilyen Alapvet Gyerekkori Dntst hoztl, csak menj vissza, s lsd meg, hogy az csak egy nzpont, ami egy tapasztalsbl ered. De van benne brmilyen igazsg? Akkor van problma, amikor azt hiszed, hogy van benne igazsg.

Megltogatta egyszer Bhagavant egy nagyon-nagyon gazdag ember. A bartjval jtt, aki egy tlagos munks volt. Bhagavan meglepdtt a kt embert egytt ltva. Hogy lehetnek k bartok? Megkrdezte ket. Azt mondtk, hogy egy faluban nttek fel. Gyerekkorukban egy nagyon gazdag ember jtt a falujukba egy elegns autval. Kiszllt az autbl cigarettzni. Odafutott a kt fi megnzni az autt, s elkezdtek ott jtszani. A gazdag ember nagyon mrges lett, s megdoblta ket kvel. A fik elfutottak. Az egyik fi azt gondolta, hogy a gazdagok rossz emberek, mert kvel doblznak. Azt gondolta: „Sosem leszek gazdag.” Mg a msik fi: „Ha gazdag vagy, ers vagy s uralkodsz. Gazdag akarok lenni!” A kt fi nagyon kzeli bart volt. Az egyik gazdag lett, a msik nem. Ez az ok s okozat. Valamelyik helyes vagy helytelen? Az csak egy nzpont. Nincs benne igazsg. Ha van egy nzpontod, s ltod azt, megszabadulsz tle.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4.

 

A Felbredett az Isteni akaratt kveti.

A nem felbredett a sajt akaratt kveti.

Tnylegesen van az Isteni akarat s a szabad akarat. A szabad akarat egy olyan akarat, amit az Isteni adott az embernek, s brmilyen szabadsgot kap az ember Istentl, az egy ajndk. Teht az ember azt csinlhat, amit csak akar, azt gondol, s azt mond, amit csak akar.         Ez a szabadsg adatott meg az embernek, ami a szabad akarat vagy az sajt akarata. Brmit csinl, a felelssg is az v, mivel ott van az Univerzumban az ok s okozat hatsa. Minden okozat mgtt tallhat egy ok. Tegyk fel, hogy khgsz. Ennek van egy oka. Lehet, valamit ettl, vagy lehet a hideg vagy a lz miatt. Mindennek megvan az oka. Ehhez hasonlan, ha egy bizonyos mdon gondolkodsz, akkor olyan lesz az eredmny is. Ha a gondolataid nagyon pozitvak, akkor nagyon pozitv lesz az eredmny is. Ez gy mkdik: ha feldobsz egy kvet, az vissza fog esni rd. Ha virgokat dobsz, virgok esnek vissza rd. Teht, az, hogy mit akarsz, a te vlasztsod. Ez a szabad akarat, amit Isten az emberisgnek adomnyozott.

Majd van az Isteni akarat, mely a legfelsbb intelligencibl ered. Az tud. Megvan a blcsessge s ereje ahhoz, hogy teremtsen, ltrehozzon. Az Isteni akarata az Isten akarata, brmi trtnik, arra Isten akarataknt tekinthetsz. Tegyk fel, hogy valami nagyon szp dolog trtnik. Az az Isteni akarata. Ha khgsz, az szintn az Isteni akarata. Ha nagyon szomor vagy, az is az Isteni akarata. Brmi, ami trtnik, az az Isteni akarata, de mivel az embernek is van akarata, konfliktus van a kett kztt, az Isteni akarat s az ember akarata kztt. Ltrejn a srlds, s amikor konfliktus van, akkor energiavesztesg van, s amikor energiavesztesg van, akkor szenveds az eredmny. Ez alapveten az n miatt van. Mindig ellentmonds van azzal kapcsolatban, ami pp trtnik. Az egyn nem kpes elfogadni, ami trtnik, s elkezd szenvedni, mivel van nje. Az ember az nre alapul, gy szenved.

„A Felbredett az Isteni akaratt kveti. A nem felbredett a sajt akaratt kveti.” Amikor az egyn felbred, az n eltnik. Amikor az n eltnik, minden, ami az nbl ered, szintn eltnik. Amikor az egyn nincs ott, hol van az akarata? Amikor nincs n, nincs ntudatossg sem. Amikor az n eltnik, a felbredett egyn szmra nincs olyan, amit a sajt akaratnak neveznk. Brmi, ami trtnik, az az Isteni akarat vagy kegyelem. A felbredett szmra minden kegyelem, minden automatikus, minden, ami trtnik, az az Isteni akarataknt trtnik. Nincs ellentmonds, vagy brmi jelen. Azzal ramlik, ami trtnik. Nincs jelen szemly.

Teht, a felbredett csak kveti az Isteni akaratot, mg a nem felbredett a sajt akaratt kveti. mindig gy akarja csinlni, ahogy akarja, s ezrt egy folyamatos igyekvs s konfliktus van jelen. Nem kpes megltni, hogy nincs ms akarat az Isteni akaratn kvl.    Ha valami spontn, az az Isteni akarata. Amikor szmtasz, tervezel, analizlsz, akkor a te akaratod irnyt. Azonban amikor fejldsz, kibontakozol a felbredsben, kpes leszel tisztn ltni, hogy a dolgok automatikusak, belertve a tervezst is. Amikor az Isteni akarat belp, az csak egy rzs, ami nagyon erteljes. Az els gondolat is az Isteni akarat. De ezutn belp az elme, elkezd fontolgatni, tervezni, stb. Az a rsz a te akaratod.

Az Isteni akarat bellrl fakad, s amikor imdkozol, kpeket ltsz. rkezhet formaknt, sztns megrzsknt, vagy intuciknt. Jhet egy sz formjban, amit valaki mond, vagy egy erteljes vletlenknt. Tudni fogod, hogy az az Isteni akarata.                                 Egy magasabb szinten minden Isten akarata, de te szenvedsz, mivel mg nem fedezted ezt fel. Ez ellentmonds s paradoxon, hogy nincs sajt akarat, csakis az Isteni akarat. Nem lthatod ezt, mivel neked van szabad akaratod, ami akadlyozza azt, hogy meglsd, hogy minden az Isteni akarata s kegyelme.

Elmlkedj ezen egy kicsit mg, hogy tisztbban lsd, miknt kveti az Isteni akaratt a felbredett, s hogyan kveti a sajtjt a nem felbredett! Kereshetsz r pldkat is. Elmlkedj a tantson, s ha felbredett vagy, lsd, hogy ez mennyire igaz szmodra! Lsd meg, hogy nincs olyan, hogy a te akaratod, s hogy minden automatikusan trtnik! Az Isteni akaratnak kvetse nem egy elkpzels, ahol te megprblod kvetni az Isteni akaratt, majd gy gondolod, hogy te mr azt kveted. Ehelyett a sajt akaratod eltnsnek egy termszetes mdon kell megtrtnnie. Egy felbredett kpes ltni ezt.

Ha nem vagy felbredett, ltnod kell, hogy sajt akaratod van, s hogy miknt kveted azt. Te teljesen ms vagy, mint egy msik ember. Ehhez hasonlan a te akaratod teljesen ms, mint az Isteni akarat. Tisztn lthatod, hogy az a te akaratod. Ez a nem felbredett llapota.     Sznj idt az elmlkedsre, s ha nem vagy felbredett, lsd, hogy az a te akaratod! Ha felbredett vagy, lsd, ahogy az Isteni akaratt kveted! Az igazsg, amg nem a te igazsgod, valtlansg marad.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5.

 A Felbredett nem tapasztal megosztottsgot a kls s a bels kztt.

A nem felbredett megosztottsgot tapasztal a bels s a kls kztt.

 

The Awakened one experiences no division as the inner and the outer.

The unawakened one experiences a division as the inner and the outer.

sszefoglal jegyzetek – az Egysg Egyetem szerzetesnek magyarzata az e heti webcast-hoz:

Sri Bhagavan minden hten ad szmotokra egy tantst, hogy elmlkedjetek rajta, hogy az alapjn egy nelemzst vgezzetek s, hogy meglsstok, hogy az adott tants mennyire alkalmazhat, mennyire igaz a ti esetetekben. Bhagavan a tantsban beszl a felbredettrl s a nem felbredettrl

Elmlkedned kell a tantson s a sajt tudattalanodbl megrteni azt. Ha felbredett vagy, prbld megltni a tants els felnek az igazsgt az letedben. Ha nem vagy felbredett, akkor lsd meg a tants msodik felnek az igazsgt az ltal, hogy pldkat keresel arra az letedben.

Vasrnap Sri Bhagavan azt a tantst adta, hogy „A Felbredett nem tapasztal olyan megosztottsgot, hogy van a kls s van a bels. A nem felbredett tapasztal olyan megosztottsgot, hogy van a kls s van a bels.” (= A Felbredett nem tapasztal megosztottsgot a kls s a bels kztt. A nem felbredett megosztottsgot tapasztal a bels s a kls kztt.)

Ez a magyarzat nem fogja megadni szmodra a tants teljes megrtst, vagy jelentst. Azok, akik nem rtettk meg mg teljesen a tantst, e magyarzat ltal kapaszkodhoz jutnak a tants megrtshez.

Nincs a megrtsnek egy bizonyos mdja. Mindenki a sajt tudattalanja alapjn, a sajt szemszgbl, a sajt mltja alapjn rt meg. Brmi, ami a magyarzatban emltsre kerl, abban segt tged, hogy a magad mdjn rtsd meg a tantst.

Azt mindannyian rtjk, hogy amikor egy szemly felbredett, akkor szmra az n eltnt, nincs ott. Ez azt jelenti, hogy szmra nincs tbb ott az elklnlt ltezs rzete. Szmra nincs megosztottsg nmaga s a msik kztt. Ezzel szemben viszont, a nem felbredett tisztn rzi a megosztottsgot nmaga s a msik kztt.

Amikor a szemly Teljesen Felbredett, a msikat nmagban tapasztalja meg. ott van mindenhol. Ez azt jelenti, hogy nincs klnbsg kzte s a fa kztt. Amikor tapasztalja a ft, a tapasztalss vlik. A fv vlik.

Nincs elklnltsg-rzet. Nincs a test rzete. Nincs az n rzete. Nincs megosztottsg-rzet. Nincs id-rzet. Nincs jelen a dolgok kommentlsa. Csak tapasztals van.

Csodlatos az n nlkli tapasztals. Mivel nincs ott senki, aki szenvedjen, gy nincs szenveds. Ez a felbredett llapota

Most pedig rtsk meg, hogy miknt jn ltre az n. Amikor nzel egy ft, az gynyr, a szl fj, megrezgeti a leveleket s csodaszp hangot hoznak ltre. Ez mind trtnik, s amikor az elme nem kommentl, teljesen lvezni tudod ezt  a tapasztalatot.

A kommentls annyit tesz, mint olyasmiket mondani, hogy „Ez egy magas fa. Ez egy zld fa. Ez egy mangfa.” Abban a pillanatban, amikor elkezddik a kommentls, cmkzs, s az adott dolog lersa: zavar lp fel a tapasztalsban. A zavar nem engedi a teljes tapasztalst.

gy emiatt elgedetlensg lp fel. Ez a klnbsg. Ez a megosztottsg.  gy rzed, hogy „n megnevezek. n tlkezem.” Maga ez a kommentls vlik az nn, s elveszted a megtapasztalt megtapasztalst. A megtapasztal (nevezetesen te) megszletik.

A felbredett szmra nincs ott az n. Nincs mlt. Nincs jv. Csak a jelen van. A felbredett teljesen tapasztal a jelenben tlkezs, lers vagy cmkzs nlkl. Amikor a felbredett tapasztal, nincs ott, gy csak a tapasztals van.

Nincs ott a tapasztal, gy nincs ott megosztottsg sem. Nincs klnbsg kzte s a fa kztt. Ez a tapasztals. Most ezt intellektulisan rted. Csak elkpzeled, hogy majd milyen lesz gy tapasztalni. De, amikor majd belekerlsz ebbe a tapasztalsba, akkor valban tudni fogod, hogy nem ltezik olyanfajta megosztottsg, hogy van a bels s a kls. Mindez egy s ugyanaz.

Ez a megosztottsg hozza ltre az „n”-t. Ez a megosztottsg az n illzija.

Ugyanakkor, a nem felbredett mindenben megosztottsgot tall. Amikor a nem felbredett eszik, azt mondja, hogy „n eszem.” Az „n”-t az elme hozza ltre az rzkszervi koordinci s a nyelv ltal.

Amikor azt mondod, hogy „n eszem”, akkor valjban az evs trtnik. Ha lelltod az evs folyamatt, akkor meglthatod, hogy az trtnik, hogy ltsz egy dessget, ennek kpe bejut a szemen bell a retinba, s onnan bizonyos jelek ramolnak az agyba.

Az agy ezt elkldi a memriba, ahol az ezzel az dessggel kapcsolatos informci van, s ezt kveten kommentls trtnik az agyban, ami azt mondja, hogy „Ez des. Finom lesz. Menj, s vedd el.”

Aztn az agy jelet kld a vllnak, a karnak, a knyknek, a kznek s az ujjaknak. A kz elkezd elmozdulni az dessg fel. Felemeli azt, s a szdba helyezi. A pillanatban, amikor a nyelv hozzr az dessghez, bizonyos folyamatok indulnak el a szjban, s rgni kezdesz. Automatikusan nyl termeldik, s automatikusan felhasznldik arra, hogy jl sszekeveredjen az dessggel. Olyan rzsed lesz, hogy nyelned kell. Lenyeled az dessget s az emszts megtrtnik.

Ez mind egy-egy folyamat, ami termszetesen trtnik. Nincs ott senki, aki mindezt csinln. De az agy mindig gy prblja ltni, hogy van valaki, aki mindezt csinlja. A nyelv tmogatja ebben. Azt mondod, hogy „n eszem”. Ki az az „n”? Nincs „n” egyltaln. Ez csak egy illzi. Ez a megosztottsg, ami az agyban jn ltre az rzkszervi koordinci ltal.

 

Sri Bhagavan azt mondja, hogy „Az n egy koncepci.” Illzi, melyet a megosztottsg hoz ltre. Ami aztn megadja neked azt az illzit, hogy ms vagy, mint az dessg. A nyelv eredmnyezi azt, hogy megrted azt, hogy te s az dessg klnbzek vagytok. Azt mondod „n eszem”. gy a nem felbredett szmra ltezik a megosztottsg a belsben s a klsben.

A felbredett esetben ez a folyamat abbamarad. Az agy mskpp kezd el mkdni. Ezrt mondja Bhagavan azt, hogy a felbredett agyban vltozs jn ltre. Ez egy fiziolgiai vltozs az agyban, ami ltal az n illzija eltnik.

Elmlkedj mg ezen, s lsd meg, hogy mennyire nem tehetsz mindezrt semmit!  Csak figyelni tudod azt a folyamatot, ami az agyban trtnik. Legtbbszr nagyon ersen rzed, hogy „te” jelen vagy. De a valsgban te nem vagy ott.

A gyakorlat, amit ezzel kapcsolatban vgezhetsz, hogy csak megtapasztalod a klnfle rzkszerveket. Figyelheted az eget, a krltted lv termszetet. Megfigyelheted az rzkszerveiddel azt, ahogyan fogat mosol, s megtapasztalhatod ezt olyan mrtkben, amennyire csak lehetsges. Ez a gyakorlat egy j felkszls a felbredsedre is.

Elmlkedj ezen, minimum 5 percig, behunyt szemmel. Nzd azokat a gondolatokat, amik jnnek, s prblj kapcsoldni az e heti tantshoz. Elmlkedj azon is, amit itt most elmagyarztam. Imdkozz AmmaBhagavanhoz, hogy adjanak szmodra ttrst az 5 perces elmlkedsed alatt.

Elmlkedj ezen egy ideig behunyt szemmel! Meg is hallgathatod az e heti tantst Sri Bhagavan hangjn, az albbi link alatt:

http://www.onenessuniversity.org/index.php/webcasts/weekly-webcast-teachings

 

 

 

 

 



 

 
Pontos id
 
Naptr
2025. Szeptember
HKSCPSV
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01
02
03
04
05
<<   >>
 
SZMLL
Induls: 2005-06-21
 

Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kiköt&#245; felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!    *****    Nagyon pontos és részletes születési horoszkóp, valamint 3 év ajándék elõrejelzés, diplomás asztrológustól. Kattints!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre,egyszer mindenkinek érdemes belenézni.Keress meg és én segítek értelmezni a csillagok állását!    *****    HAMAROSAN ÚJRA ITT A KARÁCSONY! HA SZERETNÉL KARÁCSONYI HANGULATBA KEVEREDNI, AKKOR KATT IDE: KARACSONY.GPORTAL.HU    *****    Nyakunkon a Karácsony, ajándékozz születési horoszkópot barátaidnak, ismerõseidnek.Nagyon szép ajándék! Várlak, kattints    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!