Diksa : Christian Opitz : A felbreds s az agy |
Christian Opitz : A felbreds s az agy
2012.12.22. 17:40
Egy cikk, ami a tudomny oldalrl kzelti meg az Egysg jelensg s a felbreds tmjt
forrs:
www.shp.hu/hpc/userfiles/omsuli/christian_opitz.doc
Christian Opitz : A felbreds s az agy
A felbreds llapota klnbz spiritulis hagyomnyokban az agy mkdsnek megvltozsval kapcsoldik ssze. 2003 ta egy szervezet, mely magt Aranykor Alaptvnynak nevezi, (ksbbiekben Egysg Egyetem nevet kapta) olyan energiatadst tett lehetv, mely igen gyorsan felbreszti az emberi agyi tevkenysgeket eredeti kpessgeire. gy a felbreds s a mly rzelmi gygyuls a htkznapi emberek szmra is hozzfrhet.
Sri Bhagavan az Aranykor Alaptvny alaptja egyrtelmen felvzolta a felbreds folyamatt, melyben elismeri az agyban trtn biolgiai talakuls fontossgt. Az emberi agyban az egysg deeksha ltal elidzett vltozsok a legfejlettebb fizikai s neurolgiai tudomnyokkal is altmaszthatk, igazolhatk. A kvetkezkben egy sszehasonltst szeretnk bemutatni Sri Bhagavan lltsai s az n kutatsaim kztt, melyekben agyi tevkenysgeket tanulmnyoztam az orvostudomny s a neurofiziolgia eszkzeivel.
A fali lebeny aktivitsnak kikapcsolsa
Sri Bhagavan szerint a fali lebeny aktivitsnak kikapcsolsa a felbreds folyamatnak egy lnyeges rsze. A fali lebenyben tallhat az a rsz, amit idegtani kutatk orientcis asszocicis terletnek, vagyis OAA-nak hvnak. Az OAA tevkenysge a trben val orientlds. Termszetesnek vehetjk azt, hogy bektjk a cipfznket, vagy bestlunk egy ajtn, de ezek a folyamatok a fali lebeny htuls rszben zajl klnbz idegtani tevkenysgnek ksznhetek. Az agy ezen rsznek srlsbl kifolylag, a legkisebb feladat, mint pl. egy pohr vz felemelse lehetetlenn vlik, mivel a srlt agy nem rzkeli a tvolsgot a kz s a pohr kztt, s a kzttk lv teret sem.
Fizikai szinten a hatrok s klnbzsgek rzkelsnek kpessge szksges bizonyos feladatok elltshoz. Az emberi agyban az OAA krnikusan tlmkdik. Ez stimullja az amygdala-hippocampus kapcsolatot - egy pr agykzpont - melynek mkdsi lnyege az, hogy rtelmet ad fontos rzkelseknek. Ha az OAA, melynek mkdsi lnyege az, hogy egy megfelel szintig fellltsa a megklnbztets s elhatrolds rzkelst hiperaktv, akkor az amygdala-hippocampus kapcsolatnak nincs ms vlasztsa, mint gy rtelmezni ezt a hiperaktivitst, hogy az elhatroldsnak sokkal nagyobb a jelentsge a fizikai trgyak szintjnl, mint pl. a kezed s a pohr esetben.
A vgkvetkeztets pedig az, hogy alapjban ltezsnk mindentl elklnl. Az n rzete, melyet az agy hoz ltre folyamatosan vlaszknt arra az rzkelsre, mely sorn a „msikat” rzkeljk mint nt, felruhz minket egy abszolt rzssel, az n minden mstl elhatrol elklnlsvel.
A neurolgia tudomny kimutatta, hogy mly meditciban, vagy imdkozs alatt az OAA-ba, a fali lebeny terletre nem jutnak el az idegtani impulzusok egy bizonyos idre. Ezltal ideiglenesen hatrtalanul kiterjed tudatllapotba kerlhetnk, mivel az elklnl n nem tallja megszokott hatrait, ezrt kiterjed, hogy megkeresse azokat. Ez egy ideiglenes megtapasztals, mely mdosult agyi funkcin mlik, mint az OAA-ba fut idegtani jelzsek kizrsn. Ekppen egy lland, tarts egysg tudatossg elrse majdnem lehetetlen.
Sri Bhagavan lltsnak visszhangja, hogy a felbredst meg kell kapnod, nerbl elrhetetlen, rmutat arra, hogy az egysg deekshk egy talakulsi folyamatot indtanak el a fali lebenyben. Megvltoztatjk ezen lebeny mkdst egy termszetes szintre, ahol a fizikai hatrok rzkelhetek, de a termszetellenes tlmkds megsznik. gy az amygdala-hippocampusnak nem lesz mr oka, vagyis nem stimulldik abba az irnyba, hogy az egzisztencilisan klnll n rzett ltrehozza.
A homloklebeny aktivlsa
Sri Bhagavan azt mondja, hogy a homloklebeny aktivlsa Isten felismersben jtszik szerepet. A felbreds, vagy a nem elvlasztds megtapasztalsa nem felttlenl jr egytt az l Isten jelenltnek megtapasztalsval. Bhagavan tantsai szerint tbbre van szksg, mint a fali lebeny tlmkdsnek kikapcsolsra ahhoz, hogy a felbreds llapotbl az Isten felismersig jussunk. A homloklebeny aktivlsrl beszl, ami egy szksges idegrendszeri vltozs ahhoz, hogy Isten letre keljen egy ember tudatossgban. Az ells lebeny az egyni akarattal hozhat sszefggsbe. Sok misztikus tradci beszl az egyni akarat s Isten akaratnak egyestsrl, mivel mindkett Isten felismersnek kapuja. Ez a folyamat nem trtnhet meg, ha a homloklebeny alulmkdik. Az univerzlis trvnyek szerint is, ha valami nem teljes, sajt teljessgt kutatja. Idegtani kutatsaim szerint (mely eltr a hivatalos egyetemi tudomnyos alkalmazstl) a homloklebeny majdnem minden ember esetben krnikusan alulmkdik. Ez azt jelenti, hogy nincsen elg neurotranszmitter, s elektromos energia ahhoz, hogy optimlis szinten mkdjn. Szubjektv tapasztalsi szinten ez egyenl a gyenge akarattal, unalommal s egyhangsggal. Az unalom rzete csak akkor lehetsges, ha a homloklebeny alulmkdik. A dopamin a homloklebeny mkdsnek lnyeges neurotranszmitterje, s szksgszer az let ldsos, varzslatos rzseinek megtapasztalshoz. Ezek az rzsek gyakran misztikus Istennel val eggy vlsi megtapasztalsokkal jrnak egytt. A dopamin hiny fokozza az adott szemly szksglett arra, hogy nakaratt fenntartsa s ne engedje sszeolvadni egy magasabb igazsggal, mivel azt rzi, hogy mg nem teljes szemlyes szinten. Ez olyan, mint a haldokls. Ha egy szemly elgedett s teljesnek vli lett, szmra a hall sokkal knnyebb, ha itt az ideje. Amikor pedig valaki azt rzi, hogy valami hinyzik az letbl, ragaszkodik az lethez.
Amennyiben az Egysg deekshk hatssal vannak a homloklebeny aktivlsra, akkor az egyni akarat kiteljeslhet, teljesen kivirgozhat. Az egyni akarat teljes kivirgzsakor az Isteni valssggal val egyesls termszetesen, nmagtl megtrtnik. Ebbl a nzpontbl megvizsglva, a nagy „ego” nem ms, mint a gyenge ego kompenzlsa, mely sajt kiteljeslst kutatja. A homloklebeny teljes aktivlsa s a dopamin szaturci megfelel szintje nlkl az ego sohasem tallhatja meg sajt kiteljeslst s nem vlik eggy Istennel.
A nagy ego brlsa, s az a megllapts miszerint az egyni akarat egy alacsonyabb tudatossg, teljesen haszontalan, pedig sokszor hangzik el spiritulis tantsokon. Mivel egy gyenge nakarattal rendelkez szemly szmra termszetes, hogy az nre koncentrl, fggetlenl a tudatos szndktl. A megolds csakis pszicholgiai szinten trtn vltozsban van, mely felszabadtja az egyn akaratt szenvedstl, melynek trgya egy magasabb igazsgnak val nmegads.
A felbreds, az lds ajndka
Sri Bhagavan azt mondja, hogy a felbreds az lds ajndka, melyet meg kell kapnod. Az elmlt 15 v sorn, Dr. Hartmut Mller Nmetorszgban kidolgozta a fizika egy j paradigmjt, a Globlis Mrst. A kvantumfizika ezen izgalmas rsze bemutatja, ktsgen fell bizonytja, hogy a tudatossg az univerzum legalapvetbb sszetevje, s gy magba foglalja az univerzum minden rsznek eredeti sszettelt, mely egy bizonyos matematikai kpletet kvet. A bolygk kzti tvolsg, a csillagok s az egsz galaxis, a tvolsg egy atom elektronjai s nukleonjai kztt, az emberi vr optimlis ph rtke, mindezek s minden ms az anyagi univerzumban, ugyanazt a matematikai struktrt kvetik.
Ezen eredeti terv szerint, minden a legalacsonyabb stressz szinten, maximlis hatkonysg elvn mkdik minden pillanatban. Egy atom minden pillanatban sszekapcsoldik az intelligencia forrsval egy szintropikus mezn keresztl. Ezek a szintropikus mezk teszik lehetv, hogy egy atom mindig „tudja” hogy mkdjn legalacsonyabb stressz szinten s maximlis hatkonysggal. gy nz ki, hogy az emberi lny az egyedli teremtett forma, aki valamilyen szinten elvesztette kapcsolatt az let s az egysg szintropikus mezivel. Ez az eltvolods az ember agyban bizonyos vltozsokat hozott ltre, ezrt rendkvl nehz ismt sszekapcsoldni az egysg szintropikus mezivel, mivel mr nem is tudjuk mik is ezek. Klnbz mtoszokat, vallsokat, tudomnyos magyarzatokat gyrtunk az letrl, hogy betltsk a bennnk lv rt. Egy szemly, akinek az OAA-ja a fali lebenyben tlmkdik, s a homloklebenye pedig alulmkdik –a felbredst fogja keresni, de kzben az elklnlst tapasztalja.
A problma egy rsze a spiritulis trekvs, keress, mely az egysg szintropikus mezivel val kapcsolat elvesztse miatt trtnik. Ha a problmn bell keresgetnk, akkor nagy valsznsggel nem tallunk megoldst. Ha az egysg szintropikus mezivel val sszekapcsoldst egyszeren meg lehet kapni, akkor a felbreds mindenkivel megtrtnhet.
Az emberi agy eredeti llapota szerint, az egysg az let tnyleges valsga. Az agy ezen eredeti llapota rejtett, s egy termszetesen mkd agyra van szksg ahhoz, hogy az llapot rgzlhessen az emberi tudatossgban. Ha az Egysg deekshk kpesek egy ember agyt sszekapcsolni az optimlis agyi mkds szintropikus mezivel, akkor az egyni tudatossg hamarosan felismeri az egysggel val folytonossgt.
A felbreds mint biolgiai s genetikai jelensg
Sri Bhagavan azt mondja, hogy a felbreds egy biolgiai s genetikai jelensg. A hagyomnyos spiritualizmus elenysz jelentsget tulajdont a testnek. Gyakran tekintenek r a tudatossg eszkzeknt, vagy a llek ruhjaknt. A modern fizika altmasztja Sri Bhagavan nzpontjt, mely sokkal kzelebb ll az anyag termszethez, mint a mi tudsunk, nzpontunk. Egy pontos, hatrozott vlasztvonal anyag s energia kztt, s a llek illuzrikus.
Lord Kelvin ltal ksztett vortex ( rvnyls ) atom modell alapjn, melyet 1867-ben lltott el, lthatjuk, hogy minden atom magban foglalja az egsz univerzum mrett. Azon anyagi trgyak, melyeket szlelnk, az atomok legsrbb rszei. Az anyag az energia rvnylseinek energetikai folytonossgaknt jn ltre, s fajslya nvekszik ( anyagsrsg).
Ahogyan Max Plank 1910-ben lerta, az energia srtsnek folyamata kzben, az anyag a msodperc milliomodnyi rsze alatt vltakozik, ingzik az anyag llapota s a formtlan anyag eltti energia- llapot kztt. Ebbl a nzpontbl vizsglva, a spiritulis talakulsnak fizikai szinten kell megtrtnnie. Amikor elri a legsrbb manifesztcit, minden egyb szint automatikusan megvltozik, mivel az anyag egyltaln nem ll tvol a teremts magasabb dimenziitl sem. De ezzel szemben az is igaz, hogy az anyag azrt tnik olyan srnek, mivel minden ms szintet magban foglal. Teht amikor az anyagi, vagyis biolgiai szinten megtrtnt a felbreds, abba minden egyb szint is beletartozik.
A genetikai szintet emltve, az emberi DNS 173 cm hosszsg. Ebbl csak 3 cm szlltja az aktv genetikai informcit. A modern biokmia gy vli, hogy a termszet flsleges anyagot termelt, s a nem aktv DNS rszt, hasznosthatatlan hulladk anyagnak nyilvntotta.
Ez a felttelezs igencsak megkrdjelezhet, mivel a termszet soha nem produkl hasznosthatatlan, flsleges anyagot. A DNS nem aktv rsze vlemnyem szerint (ami eltr a hivatalos tudomnytl) az ember rejtett spiritulis kpessgeit tartalmazza.
Az n lltsom szerint, az Egysg deekshk a DNS kzmbs (nem aktv) rszt feltltik fotonokkal, ezltal aktivljk ket. A fotonok a termszet hdjai a finom energia s az anyag kztt. A fotorezonancia az a folyamat, mely sorn az informci a finomabb vilgokbl a DNS-en keresztl feldolgozdik s eljut a sejtekig. A 3 cm aktv DNS olyan informcikat hordoz, melyek a tllshez szksgesek, de amikor a DNS molekula fennmarad rsze is aktivldik (kpes a fotorezonancira) tlphetjk tllsi hatrainkat, s teljes kpessgeink letre kelhetnek.
Az si elme
Sri Bhagavan azt mondja, hogy a kzs elme, vagyis az si elme meghatrozza az egyni tudatllapotunkat. Dr. Hans Selye (1950) a montreali egyetemen endokrinolgusa kimutatta, hogy minden normlis ember agya kritikus llapotban van a stressz s tllsi tnyezktl. Ez csak akkor lenne elfogadhat ha valsgos letet fenyeget helyzet lenne, lpne fel. Ez a stressz llapot oly mlyen van bennnk, hogy mr nem is vljk klnskpp stresszesnek. Ebben a stresszes llapotban a krnyezetnk s a kollektv tudatossg hatroz meg minket.
Az agyi kutatsok kimutatjk, hogy a stressz vlaszreakci mintk magas frekvencij bta hullmok dominancijt okozzk. Bta llapotban az agy csak primitv stimulcikra - vlasz mintkra kpes, melyeket a krnyezetnkbl s a kollektv tudatossgbl vesznk fel. gy egy igazi vltozs lehetetlen. A bta hullmok dominancija esetn a test gygyulsi kpessge a legalacsonyabb. Klnbz spiritulis gyakorlatok vgzse sorn valamelyest vltozik a helyzet, s lasstott alfa, thta, s delta hullmok megjelense vlik lehetv. A kutatsok azt is igazoljk, hogy az egyni spiritulis gyakorls nem olyan hatkony, mint a megadott rhangolds az egysg s let szintropikus mezire.
Tom Brown (a vadon kpessgei legelismertebb szakrtje) iskoljban, egy idegkutat vizsglatokat vgzett a vadonban eltlttt id hatsairl. Eredmnyei lenygzek voltak: egy kezdnek tbb mint egy v odaad gyakorlsra van szksge, hogy fenntartsa az alfa llapotot nhny rra. Aki mg soha nem meditlt, de eltlt 2 napot a vadonban, rkon t kpes lesz az alfallapotot fenntartani. Mivel a termszet az let szintropikus mezivel sszekapcsoldva ltezik, ezrt sokkal hamarabb kpes az emberi agyat sszekapcsolni szintropikus mezivel, mint amikor a nem sszehangolt agy az sszehangolst erfesztsen keresztl prblja elrni.
A vlemnyem az, hogy az egyni gyakorls tl sok energit ignyel s az si elme jellemziknt az elkerlhetetlen szenveds s sikertelensg ksri. A fkusz inkbb a problmkon van, mint a megoldson. Ennl kzelebb mr nem is kerlhetnk a tudomnyosan is megalapozott ignyre: nagy szksg van az ldsra.
Konklzi
Sok tudsban s spiritulis vezetben merlt fel az igny a tudomny s a spiritualits sszehzastsra. A modern tudomnyt a 17. szzadban alaptottk, vlaszknt az vszzados vakhitre. 200 ven keresztl a tudsok megprbltk megersteni Descartes s Newton objektv-mechanisztikus vilgkpt. Ez a kutats beleolvadt a kvantumfizika felfedezsbe a 20. sz. elejn.
Mindeddig hinyzott egy spiritulis talakulst elidz rendszer, mely tudomnyos magyarzatot, precz s megismtelhet eredmnyeket ad.
llspontom szerint, melyeket tudomnyos kutatsok, szemlyes megtapasztals s elmondott bizonytkok igazolnak, Sri Bhagavan munkja az els spiritulis rendszer, mely ilyen eredmnyeket hoz.
Christian Opitz
1970-ben szletett, s klnleges intelligencijt mr kora gyermekkorban felfedeztk.
Hat ves korban autodidakta mdon fizikt s biokmit kezdett tanulni. Egyre ersd egszsggyi problmi arra ksztettk, hogy tizenhrom vesen a termszetgygyszat s a tpllkozs tudomny fel forduljon.
Az elkvetkez vekben Christian Opitz az egszsg s a gygyts megrtsnek j koncepcijt fejlesztette ki. 1989-ben eladsokon, szeminriumokon, knyveken s felfedezseken keresztl kezdte megosztani a tudst ms emberekkel.
A munkjban elrt nagy sikerek ellenre, nem volt teljesen megelgedve a gygytsok mlysgvel s transzformcijval, amihez s msok hozzfrtek.
A klnfle spiritulis tradcik, mint a Zen, az Advaita, a Jga s a Taoizmus valamint a klnbz transzperszonlis pszicholgiai iskolk tanulmnyozsa utn arra a kvetkeztetsre jutott, hogy az ismert pszicholgiai s spiritulis tantsokban az autentikus bels gygytsnak hinyzik egy kzponti eleme. Ezt a kzponti elemet vgl az ESH-ban s a Theohumanity-ben tallta meg, Daniel Barrow j paradigmit az ember spiritulis fejldsrt.
2001 nyarn intenzv kzs munka kezddtt Christian Opitz s Daniel Barrow kztt a sajt mindenkori felfedezseik synergijn keresztl.
Azta Christian Opitz a szeminriumjain s a terpis munkja sorn ezt a synergit adja tovbb.
|